Budowa trybuny na stadionie średzkim zakończy się później niż przewidywano. Budowa trybuny na stadionie średzkim zakończy się później niż przewidywano. Centrum Sportu i Rekreacji Stadion Średzki

Mniej na stadion, więcej na oświetlenie

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

W czwartek 31 stycznia została zorganizowana czwarta sesja Rady Miejskiej w obecnej kadencji.

Radni dokonali kilku zmian w budżecie. Dochody budżetu zostały zwiększone o 235 tys. zł (do kwoty 155 582 477 zł). Te środki wpłyną z tytułu opłat za gospodarowanie odpadami komunalnymi (135 tys. zł), a także poprzez refakturowanie kosztów zużycia energii na lodowisku przy stadionie Polonii (100 tys. zł). Wydatki zostały zwiększone o 820 tys. zł (do kwoty 156 892 624,99 zł).

Wśród propozycji znajduje się wprowadzenie nowych zadań: budowa ul. Dywizjonu 303 w Środzie (80 tys. zł), a także przebudowa dróg gminnych w mieście i gminie w technologii asfaltowej (500 tys. zł) i przebudowa dróg gminnych w technologii w kamiennej (147 tys. zł). Została ograniczona kwota na przebudowę chodników w mieście i gminie o 178 909 zł (w budżecie ma pozostać 160 tys. zł), a także obcięte zostały środki na zadanie o nazwie „Nakładki asfaltowe cienkowarstwowe w mieście i gminie” o 396 158 zł (w budżecie ma pozostać 65 tys. zł).

Propozycja zmian zakładała też wprowadzenie kilku innych nowych zadań do tegorocznego budżetu. 200 tys. zł więcej trafi na dotację dla spółek wodnych z przeznaczeniem na czyszczenie rowów. 127 tys. zł zostanie przeznaczone na montaż systemu sygnalizacji pożaru w budynku Szkoły Podstawowej nr 2 przy ul. Dąbrowskiego w Środzie.

Radni zgodzili się też na zwiększenie kwoty na budowę oświetlenia ulicznego w mieście i gminie o 178 909 zł, co oznacza, że w budżecie na ten cel będzie 280 409 zł. Kolejne z nowych zadań dotyczą montażu świetlnego oznakowania przejść dla pieszych (35 tys. zł), zagospodarowania i doposażania placów zabaw w mieście i gminie (60 tys. zł), zagospodarowania zewnętrznych placów sprawnościowo-siłowych w mieście i gminie (35 tys. zł), a także budowy boisk wielofunkcyjnych w mieście i gminie (150 tys. zł).

Do budżetu zostanie też wprowadzona budowa instalacji wewnętrznej sieci wodociągowej wody pitnej na terenie ROD „Odrodzenie” przy ul. Wrzesińskiej w Środzie (40 tys. zł). 5 tys. zł mniej zostanie przeznaczone na kontynuację budowy instalacji wewnętrznej sieci wodociągowej wody pitnej na terenie ROD im. Tadeusza Kościuszki w Środzie (w budżecie ma zostać 45 tys. zł).

Zmiany dotyczą też wprowadzenia wydatków na inwentaryzację kanalizacji sanitarnej w celu sprzedaży do MPECWiK (100 tys. zł), a także na odbiór odpadów komunalnych zmieszanych i zagospodarowanie odpadów komunalnych zebranych selektywnie (135 tys. zł).

Korekty dotyczą też kwestii inwestycji na terenach wiejskich. Do budżetu wprowadzono nową inwestycję, którą jest budowa świetlicy w Dębiczu (300 tys. zł), a 120 tys. zł zostało przeznaczone na budowę świetlicy w Winnej Górze (w budżecie pozostanie 167 tys. zł).

Największą korektą jest ograniczenie środków na rozbudowę infrastruktury na średzkim stadionie o kwotę 668 842 zł. W budżecie na budowę trybuny zostało 1 431 158 zł.

Radosław

Ukończył turystykę i rekreację na poznańskim AWF. Jednak zawsze interesowały go sprawy lokalne, dlatego wylądował w dziennikarstwie. Zajmuje się inwestycjami i sportem. Opisuje też wydarzenia z gmin Zaniemyśl i Nowe Miasto nad Wartą.

Jeżeli chcesz, żebym zajął się jakimś temat, napisz - r.jagiela@glospowiatusredzkiego.pl.

Skomentuj

Upewnij się, że zostały wprowadzone wszystkie wymagane informacje oznaczone gwiazdką (*). Kod HTML jest niedozwolony.