Każdy będzie mógł wspomóc remont parowozowni. Każdy będzie mógł wspomóc remont parowozowni. Mateusz Chłystum/RMF FM

Chcą wyremontować parowozownię

Oceń ten artykuł
(1 głos)

Kolejarze z Towarzystwa Miłośników Kolejki Średzkiej „Bana” przymierzają się do przeprowadzenia kolejnego remontu, tym razem parowozowni.

Szczegóły tej akcji mają zostać przedstawione do końca stycznia. - Parowozownia wymaga szybkiej interwencji murarskiej. Pękające ściany, dostająca się wilgoć i zły stan dachu w niektórych miejscach wzywają nas do konieczności podjęcia działań. Brak naszej interwencji sprawi, że jej stan będzie coraz gorszy, a co za tym idzie, nie będzie gdzie składować lokomotyw, ani prowadzić prac przy wagonach – informuje Krzysztof Kubiak, rzecznik prasowy towarzystwa.

Parowozownia od ponad stu lat swojego istnienia nie była kompleksowo remontowana, a jej dobry stan jest niezbędny do dalszego funkcjonowania bany. - Parowozownia mieści aktualnie trzy stanowiska z dostępem do kanału, warsztat z maszynami z XIX wieku, pomieszczenia magazynowe oraz socjalne z dostępem do kuchni i łazienki – dodaje Krzysztof Kubiak.

Warto zauważyć, że na remont parowozowni można oddać 1% swojego podatku.

Radosław

Ukończył turystykę i rekreację na poznańskim AWF. Jednak zawsze interesowały go sprawy lokalne, dlatego wylądował w dziennikarstwie. Zajmuje się inwestycjami i sportem. Opisuje też wydarzenia z gmin Zaniemyśl i Nowe Miasto nad Wartą.

Jeżeli chcesz, żebym zajął się jakimś temat, napisz - r.jagiela@glospowiatusredzkiego.pl.

Skomentuj

Upewnij się, że zostały wprowadzone wszystkie wymagane informacje oznaczone gwiazdką (*). Kod HTML jest niedozwolony.