Budowa drogi S11 ma potrwać trzy lata. Budowa drogi S11 ma potrwać trzy lata. GDDKiA

Będą konsultacje z mieszkańcami

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Zakończył się pierwszy etap prac projektowych dotyczących budowy S11. Poznański oddział Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych zapowiada też konsultacje z mieszkańcami.

Projekt dotyczy też odcinka pomiędzy Kórnikiem i Ostrowem Wielkopolskim, którzy przebiega przez powiat średzki. Będzie on dalej konsultowany m.in. z władzami samorządowymi, zarządcami dróg i innych obiektów. Uwagi do proponowanych rozwiązań będą mogli składać wszyscy zainteresowani.

- Umożliwi to wszystkim zainteresowanym zapoznanie się z proponowanymi wariantami przebiegu drogi, jak również wyrażenie opinii oraz złożenie uwag i wniosków w odniesieniu do nich. Uwagi mieszkańców mogą mieć wpływ na ostateczny przebieg drogi ekspresowej, jak również lokalizację węzłów drogowych czy przejazdów – informuje Alina Cieślak, rzecznik GDDKiA w Poznaniu.

Ostateczny projekt przebiegającej drogi zostanie ujęty tzw. decyzji środowiskowej. Później trzeba będzie poszukać finansowania i rozstrzygnąć przetarg. Budowa S11 ma potrwać przez 3 lata.

Radosław

Ukończył turystykę i rekreację na poznańskim AWF. Jednak zawsze interesowały go sprawy lokalne, dlatego wylądował w dziennikarstwie. Zajmuje się inwestycjami i sportem. Opisuje też wydarzenia z gmin Zaniemyśl i Nowe Miasto nad Wartą.

Jeżeli chcesz, żebym zajął się jakimś temat, napisz - r.jagiela@glospowiatusredzkiego.pl.

Skomentuj

Upewnij się, że zostały wprowadzone wszystkie wymagane informacje oznaczone gwiazdką (*). Kod HTML jest niedozwolony.