Winda przy SP2 znów działa. Winda przy SP2 znów działa.

Co się stało z windą?

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

W budynku Szkoły Podstawowej nr 2 przy ul. Dąbrowskiego na zajęcia uczęszczają także dzieci niepełnosprawne. Ich zajęcia odbywają się na drugim piętrze i z myślą o nich powstała winda, która jednak okazuje się być problemem.

– Jest problem z windą przy szkole przy ul. Dąbrowskiego. Istnieje tam też przedszkole, gdzie uczęszczają dzieci niepełnosprawne. Przy budynku powstała winda, która miała być udogodnieniem. Niestety, trochę podziałała i jest nieczynna. Jestem rodzicem dwójki dzieci, w tym niepełnosprawnego, które tam chodzą do przedszkola. Dla mnie, jak i innych rodziców, to jest utrudnienie – pisze do nas czytelniczka.

Winda, która kosztowała średzką gminę 130 tys. zł, została zmodernizowana w okresie wakacyjnym. Modernizacja polegała głównie na wydłużeniu szybu do wysokości drugiego piętra. Okazało się, że winda przez pewien czas nie działała, co było utrudnieniem dla rodziców i nauczycieli, a przede wszystkim dla niepełnosprawnych dzieci, które trzeba było wnosić na piętra.

Problem wyniknął najprawdopodobniej z faktu, że ktoś próbował otworzyć drzwi od windy, zanim ta się zatrzymała i zanim zabrzmiał sygnał dźwiękowy. Platforma przez pewien czas nie działała, ponieważ nowy mechanizm trzeba było sprowadzać z Włoch.

Jak informują urzędnicy, winda jest już naprawiona i służy dzieciom. Aby takie sytuacje nie zdarzały się w przyszłości, poinformowano już pracowników szkoły i opiekunów, jak prawidłowo należy korzystać z windy.

Sonia

Miłośniczka zwierząt i przyrody. Zajmuje się głównie działem gminnym i służbami mundurowymi. Chętnie zajmie się także wszelkimi zgłoszeniami od mieszkańców.

Jeżeli chcesz, żebym zajęła się jakimś tematem pisz – s.langner@glospowiatusredzkiego.pl

Skomentuj

Upewnij się, że zostały wprowadzone wszystkie wymagane informacje oznaczone gwiazdką (*). Kod HTML jest niedozwolony.