Korek sięga aż za Wartę. Korek sięga aż za Wartę. Fot. Screen/google.maps

Korki na "jedenastce". Jak długo?

Oceń ten artykuł
(3 głosów)

Od kilku tygodni trwają prace remontowe na „jedenastce”, na dwóch odcinkach przebiegających przez nasz powiat.

Prace odbywają się na odcinku od Brodowa do miejsca, w którym pod DK11 przepływa Moskawa (docelowo zostanie wyremontowany odcinek od Środy do Miąskowa) oraz od Murzynówka do Bronisławia (ostatecznie remont obejmie odcinek od Murzynówka do skrzyżowania w Krzykosach). Co to oznacza dla kierowców? Oczywiście korki, które w godzinach szczytu powodują nawet kilkudziesięciominutowy postój. Momentami sznur samochodów sięga aż do Nowego Miasta.

Okazuje się, że kierowcy z utrudnieniami będą musieli się liczyć jeszcze przez długi czas, ponieważ GDDKiA termin zakończenia prac wyznaczyła na maj przyszłego roku. Dużo zależy jednak od warunków pogodowych, jakie będą panowały w najbliższych miesiącach, czyli czy umożliwią one prowadzenie prac w okresie zimowym.

Remont, w ramach którego położona zostanie nowa nawierzchnia drogi, przeprowadza Przedsiębiorstwo Budownictwa Drogowego Kalisz, a koszt prac wyniesie ponad 15,3 mln złotych.

Przypomnijmy, że jest to kolejny w krótkim czasie remont prowadzony na „jedenastce”, na fragmencie przebiegającym przez powiat średzki. Niedawno remontowany był odcinek od Trzebisławek do Środy, a w ubiegłym roku remontowano m.in. odcinek drogi przebiegający przez Nowe Miasto.

Patryk

Pasjonat muzyki rockowej oraz grafiki komputerowej. Człowiek wielu pasji i zamiłowań. Nie znosi nudy, ciągle musi coś tworzyć.

Skomentuj

Upewnij się, że zostały wprowadzone wszystkie wymagane informacje oznaczone gwiazdką (*). Kod HTML jest niedozwolony.