Ścieżka nie zostanie odebrana, jeśli stwierdzone będą jakiekolwiek błędy w jej wykonaniu. Ścieżka nie zostanie odebrana, jeśli stwierdzone będą jakiekolwiek błędy w jej wykonaniu.

Co dalej ze ścieżką do Zielnik?

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Temat ścieżki pieszo-rowerowej do Zielnik powracał już kilkakrotnie. Mieszkańcy co chwilę komentują jej wykonanie lub wskazują długi czas jej powstawania. Dlaczego tak się dzieje i jak starostwo planuje rozwiązać problem?

Czytelnicy przysyłają informacje dotyczące pęknięć na ścieżce, odłamanych fragmentów czy nierównej powierzchni. Twierdzą też, że bezpieczniej jest jechać rowerem po ulicy.
W tej sprawie zwróciliśmy się do Anny Ambroży ze Starostwa Powiatowego, która nadzoruje budowę ścieżki.
– Z uwagi na wysokie temperatury latem wykonawca nie mógł przez kilka tygodni kłaść betonu i prace zupełnie się zatrzymały. Aktualnie termin ukończenia ścieżki został przesunięty do końca marca, jednak trzeba mieć na uwadze warunki pogodowe – tłumaczy. – Na pewno nie odbierzemy ścieżki, dopóki osobiście jej nie sprawdzimy lub jeśli zauważymy jakiekolwiek spękania czy niedociągnięcia – zastrzega Anna Ambroży. Oznacza to, że w przypadku stwierdzenia błędów wykonawca będzie musiał je naprawić.

Sonia

Miłośniczka zwierząt i przyrody. Zajmuje się głównie działem gminnym i służbami mundurowymi. Chętnie zajmie się także wszelkimi zgłoszeniami od mieszkańców.

Jeżeli chcesz, żebym zajęła się jakimś tematem pisz – s.langner@glospowiatusredzkiego.pl

Skomentuj

Upewnij się, że zostały wprowadzone wszystkie wymagane informacje oznaczone gwiazdką (*). Kod HTML jest niedozwolony.