186 młodych drzew zostało nasadzonych przy drodze powiatowej. 186 młodych drzew zostało nasadzonych przy drodze powiatowej.

Blisko 200 nowych drzew

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

W zeszłym tygodniu Dębicz i Janowo „otrzymały” nowe drzewa. W miejsce wyciętych, które zagrażały zarówno kierowcom, jak i okolicznym mieszkańcom, nasadzono aż 186 młodych roślin.

Początek jesieni to czas sukcesywnego wykonywania nasadzeń drzew, bowiem to drugi optymalny moment w roku, kiedy młode roślinny mają największe szanse na przetrwanie w nowym miejscu. Zgodnie z tą myślą przy drodze powiatowej w miejscowościach Janowo i Dębicz w ubiegłym tygodniu zakończono prace związane z nasadzeniem 186 drzew. Wśród sadzonek znalazły się takie gatunki jak lipa drobnolistna, lipa szerokolistna oraz klon polny.
Działania odbyły się w ramach przedsięwzięcia „Nasadzenie drzew przy drogach powiatowych na ternie Powiatu Średzkiego w 2018 roku”, a całkowity koszt prac związany z zakupem roślin, nasadzeniem i opalikowaniem wyniósł blisko 100 tysięcy złotych. Dofinansowanie projektu zapewnił Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Poznaniu.

Sonia

Miłośniczka zwierząt i przyrody. Zajmuje się głównie działem gminnym i służbami mundurowymi. Chętnie zajmie się także wszelkimi zgłoszeniami od mieszkańców.

Jeżeli chcesz, żebym zajęła się jakimś tematem pisz – s.langner@glospowiatusredzkiego.pl

Skomentuj

Upewnij się, że zostały wprowadzone wszystkie wymagane informacje oznaczone gwiazdką (*). Kod HTML jest niedozwolony.