Urzędnicy pracują nad dostosowaniem komunikacji miejskiej do kursowania pociągów. Urzędnicy pracują nad dostosowaniem komunikacji miejskiej do kursowania pociągów.

Problem z rozkładami PKP?

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Jeden z czytelników zwrócił się do nas z prośbą o wyjaśnienie sytuacji, kiedy to autobusy odjeżdżają z dworca na kilka minut przed przyjazdem pociągu. Postanowiliśmy zapytać o sprawę w urzędzie.

- Komunikacja w Środzie cd. Sytuacja jak co dzień. Autobus odjeżdża z dworca o 17:48, a pociągi z których ww. autobus odbiera pasażerów przyjazdżają na dworzec w Środzie o godzinie 17:50 z Poznania i o godzinie 17:55 z Jarocina. Autobus odjeżdża pusty, pasażerów czeka spacer. Dla zdrowia lepiej, ale po co autobus ma wozić powietrze? Proszę mnie wyprowadzić z błędu, ale benzyna chyba kosztuje? - pisze do nas czytelnik.

Jak wyjaśnia Mateusz Olejniczak ze Starostwa Powiatowego, sytuacje takie mają miejsce dlatego, że PKP w bardzo krótkim czasie kilkakrotnie dokonały korekty rozkładu jazdy pociągów. Urzędnicy opracowali rozkład autobusowy, po czym kilka dni później PKP drugi raz we wrześniu zmieniły dokładne godziny kursowania pociągów. M. Olejniczak zaznacza, że na stworzenie nowego rozkładu potrzebnych jest około 8-10 dni. Dodaje również, że po raz pierwszy od czasu funkcjonowania komunikacji miejskiej zdarzyło się, że rozkład jazdy pociągów zmieniał się tak często. Mimo to od razu po zmianach w rozkładzie PKP przystąpiono do pracy nad korektą rozkładu jazdy autobusów. Warto dodać, że z powodu częstych zmian w kursowaniu pociągów problemy z dostosowaniem komunikacji mają też inne miasta, np. Kórnik.

Patryk

Pasjonat muzyki rockowej oraz grafiki komputerowej. Człowiek wielu pasji i zamiłowań. Nie znosi nudy, ciągle musi coś tworzyć.

Skomentuj

Upewnij się, że zostały wprowadzone wszystkie wymagane informacje oznaczone gwiazdką (*). Kod HTML jest niedozwolony.