Na jednej z działek w Chociczy zalegają tony odzieży. Na jednej z działek w Chociczy zalegają tony odzieży. Screen/Facebook

Odzież i szczury

Oceń ten artykuł
(1 głos)

Mieszkańcy wsi Chocicza (gm. Środa) zgłaszali się do Starostwa Powiatowego z informacją o starej odzieży, która zalega na jednej z działek. Zwrócili uwagę na jej dużą ilość, a także na pojawiające się w okolicy szczury.

W tym roku temat śmieci pojawia się w mediach wielokrotnie, głównie za sprawą wysypisk, które płonęły. Również niedaleko naszego regionu, a dokładniej w miejscowości Pysząca (pow. śremski) zapaliło się jakiś czas temu wysypisko. Funkcjonariusze straży pożarnej gasili ten pożar przez kilkadziesiąt godzin. Także przed kilkoma laty strażacy walczyli z pożarami odpadów w Chociczy (gm. Nowe Miasto).

Na szczęście jeśli chodzi o zalegającą odzież, nie była ona powodem tak dramatycznych wydarzeń. Mimo to z inicjatywy samorządów odbyło się spotkanie, w którym wzięli udział przedstawiciele Starostwa Powiatowego i Urzędu Miejskiego, a także komendant straży miejskiej oraz Filip Gburek, prezes zarządu reprezentujący West-South SA, i Matuesz Polnar, pełnomocnik wspomnianej spółki. Samorządowcy poinformowali gości, że oczekują szybkiego uporządkowania terenu do stanu początkowego, a także sprawdzenie działki pod kątem systemu deratyzacji, który znajduje się na terenie działki.

Przybyli na spotkanie przedstawiciele spółki zadeklarowali, że od 20 września br. rozpocznie się wywożenie odzieży do specjalistycznego zakładu, w którym stare ubrania zostaną przetworzone na paliwo alternatywne. Szacuje się, że obecnie na terenie działki zalega około 600 ton odzieży. Przewidziany termin, do którego cała zalegająca odzież ma zostać wywieziona, ustalono na 31 października br. Faktury za odzież sprzedaną zakładowi zostaną udostępnione, a całą sprawę będzie kontrolować straż miejska oraz urzędnicy ze starostwa i Urzędu Miejskiego. Do rozpoczęcia wywozu ma zostać skontrolowane działanie procesu deratyzacji na terenie działki, a także w jej pobliżu.

Patryk

Jedyny w biurze redakcyjnym spoza Środy. Zajmuję się głównie tematami związanymi z inwestycjami i powiatem. Do niedawna bardzo aktywny strażak-ochotnik, niestety w ostatnim czasie w akcjach uczestniczący sporadycznie. Poza tym fan filmów z Tomem Hanksem i serii o Rockym
Balboa.

Jeżeli chcesz, żebym zajął się jakimś tematem pisz – j.kujawa@glospowiatusredzkiego.pl

Skomentuj

Upewnij się, że zostały wprowadzone wszystkie wymagane informacje oznaczone gwiazdką (*). Kod HTML jest niedozwolony.