Trwają prace związane z budową boiska na Korbolach. Trwają prace związane z budową boiska na Korbolach.

Powstaje boisko na „Korbolach”

Oceń ten artykuł
(1 głos)

Za boiskiem lekkoatletycznym, przy ul. Kosynierów trwa budowa boiska wielofunkcyjnego. Jest to inwestycja wyczekiwana przede wszystkim przez mieszkańców „Korboli”, którzy od dawna czekają na taki obiekt.

Powstające boisko, na które będzie można wejść od strony ulicy Kosynierów, ma być przeznaczone do gry w takie dyscypliny jak piłka nożna, piłka ręczna, siatkówka, koszykówka czy tenis ziemny. Łączna powierzchnia płyty boiska ma wynieść ponad 2100 m2. W jego pobliżu ma też być zlokalizowane zaplecze higieniczno-sanitarne (szatnia i umywalnia). Nawierzchnia boiska zostanie wykonana z materiałów o wysokiej elastyczności i sprężystości, dzięki czemu zawodnicy będą mieć lepszy start do piłki, a także lepszą szybkość i zwrotność. W tej chwili trwają roboty związane z korytowaniem terenu. Następnie mają rozpocząć się prace nad elektryką i utworzeniem podbudowy.

Jakub

Jedyny w biurze redakcyjnym spoza Środy. Zajmuję się głównie tematami związanymi z inwestycjami i powiatem. Do niedawna bardzo aktywny strażak-ochotnik, niestety w ostatnim czasie w akcjach uczestniczący sporadycznie. Poza tym fan filmów z Tomem Hanksem i serii o Rockym
Balboa.

Jeżeli chcesz, żebym zajął się jakimś tematem pisz – j.kujawa@glospowiatusredzkiego.pl

Skomentuj

Upewnij się, że zostały wprowadzone wszystkie wymagane informacje oznaczone gwiazdką (*). Kod HTML jest niedozwolony.