Magazyn jest już coraz większy. Magazyn jest już coraz większy.

Magazyn coraz większy

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Przed kilkoma tygodniami informowaliśmy, że duża, widoczna z kilku kilometrów konstrukcja, jaka powstaje na terenie średzkiej cukrowni, stanie się niedługo magazynem. Teraz widać, że obiekt rośnie w oczach, a z każdym dniem przybywa nowych elementów.

Magazyn , który docelowo będzie miał wysokość niespełna 35 metrów, ma być w pełni zautomatyzowany, a jego obsługą będą się zajmować nowoczesne roboty. Budowa magazynu ma się zakończyć jeszcze w tym roku.

Jak informowały nas osoby odpowiedzialne za realizację inwestycji budowa magazynu wysokiego składowania jest jednym z elementów przyjętego i realizowanego przez firmę Pfeifer & Langen projektu rozbudowy Cukrowni i Pakowni w Środzie. Łącznie w projekt zainwestowanych zostanie ok 400 mln zł, które przełożą się na wzrost konkurencyjności firmy na rynku oraz zwiększenie i zabezpieczenie istniejących miejsc pracy. Dzięki przeprowadzeniu tak znaczącej inwestycji cukrownia stanie się jedną z największych i najnowocześniejszych w Polsce.

Jakub

Jedyny w biurze redakcyjnym spoza Środy. Zajmuję się głównie tematami związanymi z inwestycjami i powiatem. Do niedawna bardzo aktywny strażak-ochotnik, niestety w ostatnim czasie w akcjach uczestniczący sporadycznie. Poza tym fan filmów z Tomem Hanksem i serii o Rockym
Balboa.

Jeżeli chcesz, żebym zajął się jakimś tematem pisz – j.kujawa@glospowiatusredzkiego.pl

Skomentuj

Upewnij się, że zostały wprowadzone wszystkie wymagane informacje oznaczone gwiazdką (*). Kod HTML jest niedozwolony.