Za około rok w tym miejscu ma powstać nowy teren rekreacyjny. Za około rok w tym miejscu ma powstać nowy teren rekreacyjny.

Co z terenem rekreacyjnym przy Dmowskiego?

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

W czerwcu średzka gmina ogłosiła przetarg na budowę terenu rekreacyjnego w pobliżu ul. Plantaża, Dmowskiego i Spacerowej. Oferty okazały się jednak wyższe od zaplanowanych przez Urząd Gminy. Jaki jest finał sprawy?

Gmina starała się o dofinansowanie z Narodowego Funduszu Środowiska i Gospodarki Wodnej. Udało się uzyskać wsparcie, gdyż miasto planowało zbudować niedaleko górki Wojtaszaka i parku Łazienki teren rekreacyjny. W planach gminy było nasadzenie w tym miejscu 700 m2 trawy, a także posadzenie wielu drzew, krzewów i bylin. W sąsiedztwie Moskawy miał zostać stworzony korytarz ekologiczny, a w parku miało stanąć prawie 30 ławek, a także 17 koszy na śmieci. Urzędnicy pamiętali nie tylko o roślinach, ale też o zwierzętach, szczególnie tych latających, ponieważ w planach nowego placu rekreacyjnego uwzględniono również karmiki, poidełka i budki lęgowe dla ptaków oraz hotel dla motyli.

Na nowym terenie rekreacyjnym miała zostać wybudowana siłownia zewnętrzna, a także boisko wielofunkcyjne. Planowano również stworzyć miasteczko ruchu drogowego, na którym młodzi ludzie na rowerach będą mogli poznawać zasady poruszania się pojazdami po ulicach.

Do przetargu, który był podzielony na dwa zadania, stanęło w sumie trzech oferentów, po dwóch do każdego z zadań. Do pierwszego, które ma polegać na zagospodarowaniu terenu zielenią wraz z elementami małej architektury, zgłosiły się firmy: Zakład Architektury Zieleni „Ogrody Bugała” z Dolska z ofertą w wysokości 422 496,00 zł. Druga z firm, „PLANTIM” Łukasz Penc z Białężyna, złożyła tańszą propozycję, bo wynoszącą 375 423,66 zł. Przypomnijmy, że gmina zaplanowała na to zadanie 333 333,33 zł.

Do drugiego zadania, którym miała być budowa placu rekreacyjnego i wypoczynkowego z urządzeniami do ćwiczeń, również zgłosiło się dwóch oferentów. Jednym z nich była firma BRUKPOL sp. z o.o. z Piasków, której oferta opiewała na 198 063,67 zł. Drugi oferent to wspomniana wcześniej firma z Dolska. Jej propozycja wynosiła 158 126,09 zł.

Urzędnikom mocno zależało na tym, aby postępowanie przetargowe zakończyło się pozytywnie, ponieważ nie chcieli stracić dofinansowania. Dlatego zdecydowano zwiększyć kwotę przeznaczoną na inwestycję. Dzięki temu przetarg został rozstrzygnięty (wybrano niższe oferty dla każdego z zadań), a mieszkańcy za około rok będą mogli cieszyć się z nowego miejsca rekreacji.

Patryk

Pasjonat muzyki rockowej oraz grafiki komputerowej. Człowiek wielu pasji i zamiłowań. Nie znosi nudy, ciągle musi coś tworzyć.

Skomentuj

Upewnij się, że zostały wprowadzone wszystkie wymagane informacje oznaczone gwiazdką (*). Kod HTML jest niedozwolony.