Miało być jak w PRL i jest, ale za to wnętrze i menu będzie na miarę XXI wieku. Miało być jak w PRL i jest, ale za to wnętrze i menu będzie na miarę XXI wieku.

Czekając na "Misia"

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Jak zapewniła prezes Spółdzielni Socjalnej ?Bar Mleczny Miś?, Katarzyna Kowalska, nadal trwa remont i przygotowanie pomieszczeń wewnątrz budynku przy ulicy Czerwonego Krzyża, gdzie ma się mieścić punkt gastronomiczny ? Bar Miś.


Bar Mleczny Miś będzie świadczył ofertę stacjonarną oraz usługi cateringowe na terenie Środy i powiatu. Jego właściciel wystąpił aktualnie o niskoprocentową pożyczkę, by móc dokończyć remont baru. Ponadto nadal przysługuje mu dotacja z Fundacji ?Barka?, ale na dzień dzisiejszy spółdzielnia nie podpisała z nią jeszcze umowy. Porozumienie dotyczy kwoty 120 tys. zł, mającej sfinansować doposażenie kuchni. Ma być ono jednak zawarte tuż po uzyskaniu z KRSu informacji o zmianie członka zarządu.
? Zmiana została zgłoszona 29 września, ale do dnia dzisiejszego nie otrzymaliśmy jeszcze odpowiedzi ? tłumaczy Katarzyna Kowalska, prezes spółdzielni ? Obecnie prace są wstrzymane, o czym niedawno poinformował mnie prezes Trawiński ponieważ, jak powiedział ich zakres wymaga uzyskania niezbędnych pozwoleń. Jak długie będą terminy, obecnie trudno jest przewidzieć.

Przypomnijmy, że organami założycielskimi spółdzielni są powiat średzki i gmina Środa, a najemcą i inwestorem w budynku, w którym miał się mieścić Bar Miś, jest Spółka Powiatowe Centrum Rozwoju.
Zgodnie z przepisami prawa, w spółdzielni socjalnej, w której liczba członków nie przekracza piętnastu osób, nie wybiera się rady nadzorczej. Spółdzielnia będzie działać w swojej siedzibie po zakończeniu remontu lokalu na ul. Czerwonego Krzyża 2.
Według wcześniejszych zapowiedzi, wnętrze baru ma nawiązywać scenografią do wnętrza z jadłodajni z filmu ?MIŚ?, czyli do czasów PRL-u. Podobno znajdzie się tam nawet ozdobna łyżka przymocowana do stołu, ale jak zapewniają prezes i założyciele, wnętrze baru i menu będzie na miarę obecnych czasów

Skomentuj

Upewnij się, że zostały wprowadzone wszystkie wymagane informacje oznaczone gwiazdką (*). Kod HTML jest niedozwolony.