×

Ostrzeżenie

JUser::_load: Nie można załadować danych użytkownika o ID: 55

Na działce zakupionej od PKP Urząd Gminy wybuduje kolejne miejsca parkingowe przy Dworcowej. Na działce zakupionej od PKP Urząd Gminy wybuduje kolejne miejsca parkingowe przy Dworcowej.

Parking już w budowie

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Przed kilkoma miesiącami gmina Środa za 101 tys. zł kupiła od PKP działkę o powierzchni prawie 2 tys. m2 przy ul. Dworcowej. Inwestycja została poczyniona, ponieważ samorząd chce stworzyć kolejne miejsca parkingowe w pobliżu dworca kolejowego.

Zostały już poczynione pierwsze prace. W chwili powstawania artykułu teren, który do niedawna porastały chaszcze, był utwardzany. Wkrótce mają być wycięte również dwa potężne orzechy rosnące na działce. Wybudowane zostaną dwa zjazdy, z których jeden będzie pełnił funkcję wyjazdu. W planach jest także stworzenie odwodnienia parkingu. Chociaż miejsce ma zacząć pełnić swoją funkcję jeszcze w tym roku, to w kolejnym zostanie położony asfalt oraz postawiona będzie wiata dla rowerów. Docelowo ulica Dworcowa ma wzbogacić się o blisko 100 nowych miejsc parkingowych. Warto dodać, że podczas ostatniej przebudowy ulicy również wygospodarowano dodatkowe miejsca postojowe.

Sonia

Miłośniczka zwierząt i przyrody. Zajmuje się głównie działem gminnym i służbami mundurowymi. Chętnie zajmie się także wszelkimi zgłoszeniami od mieszkańców.

Jeżeli chcesz, żebym zajęła się jakimś tematem pisz – s.langner@glospowiatusredzkiego.pl

Skomentuj

Upewnij się, że zostały wprowadzone wszystkie wymagane informacje oznaczone gwiazdką (*). Kod HTML jest niedozwolony.