W tym miesiącu mają rozpocząć się prace na kolejnym odcinku wschodniej obwodnicy. W tym miesiącu mają rozpocząć się prace na kolejnym odcinku wschodniej obwodnicy.

Zezwolenie na kolejny etap

Oceń ten artykuł
(1 głos)

Od kilku tygodni trwają prace związane z budową wschodniej obwodnicy Środy. Obecnie prowadzone są prace budowlane na odcinku ul. Harcerska – Henrykowo.

W tej chwili trwają tam prace związane z wykonaniem warstwy podbudowy z kruszywa łamanego. Planowane jest również rozpoczęcie prac związanych z budową odwodnienia. Budowlańcu przygotowują się także do połączenia powstającego odcinka obwodnicy z ul. Harcerską.

W tym tygodniu zostało wydane zezwolenie na realizację inwestycji drogowej przez Wydział Budownictwa Starostwa Powiatowego na odcinku ul. Harcerska - ul. Brodowska. Rozpoczęcie prac na tym odcinku nastąpi jeszcze w sierpniu. W pierwszym etapie prac odcinek będzie korytowany, zostanie zdjęta warstwa humusu, zostaną wykonane nasypy oraz warstwa wzmacniająca z gruntu stabilizowanego cementem. Warto dodać, że zgodnie z zamysłem samorządowców całość prac ma zakończyć się na wiosnę przyszłego roku.

Skomentuj

Upewnij się, że zostały wprowadzone wszystkie wymagane informacje oznaczone gwiazdką (*). Kod HTML jest niedozwolony.