Ładowarki będą działać najwcześniej we wrześniu. Ładowarki będą działać najwcześniej we wrześniu.

Ładowarki już stoją

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Spostrzegawczy mieszkańcy Środy mogli niedawno zauważyć w krajobrazie swojego miasta kilka nowych, dość charakterystycznych urządzeń, które jakiś czas temu wzbudziły sporo kontrowersji.

Mowa tu o ładowarkach do samochodów elektrycznych, które w momencie powstawania tego artykułu zamontowano przy ul. Poselskiej i Urzędzie Gminy, a krótko po tym nad jeziorem. W momencie, kiedy pomysł ujrzał światło dzienne, znalazło się duże grono jego przeciwników. Uważali oni, że montaż ładowarek w sytuacji, kiedy w Środzie nie ma ani jednego zarejestrowanego samochodu elektrycznego, jest zbędny, a ich zakup jest niepotrzebnym wydatkiem. Burmistrz Środy argumentował, że pomysł jest przyszłościowy, a ładowarki będą mogły służyć przejeżdżającym w pobliżu posiadaczom tzw. „electric carów”. Czas ładowania takiego pojazdu to kilka godzin, w związku z czym kierowcy spędziliby trochę czasu w naszym mieście. Okazuje się, że ładowarki będą trzy, a nie jak pierwotnie planowano – cztery. Jednak mimo że urządzenia już stoją, nie można jeszcze naładować nimi swojego samochodu (o ile trafi się ktoś, kto posiada auto elektryczne). Urząd prowadzi jeszcze rozmowy z energetyką, która będzie musiała stworzyć specjalne zasilanie do ładowarek, aby moc prądu była wystarczająca do ładowania aut. Istnieje szansa, że pełną funkcjonalność sprzęt osiągnie już we wrześniu. Ładowanie auta w takim urządzeniu będzie najprawdopodobniej darmowe.

Patryk

Jedyny w biurze redakcyjnym spoza Środy. Zajmuję się głównie tematami związanymi z inwestycjami i powiatem. Do niedawna bardzo aktywny strażak-ochotnik, niestety w ostatnim czasie w akcjach uczestniczący sporadycznie. Poza tym fan filmów z Tomem Hanksem i serii o Rockym
Balboa.

Jeżeli chcesz, żebym zajął się jakimś tematem pisz – j.kujawa@glospowiatusredzkiego.pl

Skomentuj

Upewnij się, że zostały wprowadzone wszystkie wymagane informacje oznaczone gwiazdką (*). Kod HTML jest niedozwolony.