Wszystko wskazuje na to, że pozostało już tylko kilka tygodniu utrudnień. Wszystko wskazuje na to, że pozostało już tylko kilka tygodniu utrudnień.

Kiedy koniec utrudnień?

Oceń ten artykuł
(1 głos)

Wszystko wskazuje na to, że już za kilka tygodni zakończą się utrudnienia spowodowane pracami przy budowie sieci kanalizacyjnej w mieście.

W ubiegłym tygodniu otrzymaliśmy pytanie od czytelniczki, która zastanawiała się, dlaczego na ulicy Wawrzyniaka jakiś czas temu wylano asfalt, a teraz znów są tam wykopane dziury i montowane nowe rury. Okazuje się, że podczas prowadzonych wcześniej prac stwierdzono, że część kanalizacji znajdującej się na tej ulicy jest w tak złym stanie, że konieczne będzie wykonanie wymiany elementów, które wcześniej nie były ujęte w planie. Do tej pory przewidywano, że prace w tym rejonie zakończone zostaną do 3 września (łącznie z odtworzeniem nawierzchni ulic i chodników), jednak z uwagi na dodatkowe zadania termin ten został przesunięty o trzy tygodnie.

Jak informuje Urząd Miasta, do tej pory wykonano już 96% prac związanych z montażem kolektorów sanitarnych, które zapisano w kontrakcie. Do wykonania został już tylko odcinek na ul. Kochanowskiego. Zakończono także montaż kolektorów sanitarnych w rejonie ulic Estkowskiego i Deki. W tej chwili trwają tam prace związane z odtworzeniem nawierzchni dróg i chodników. Termin odbioru inwestycji w tym rejonie jest taki, jak pierwotnie zaplanowano – 3 września. Warto dodać, że każda z ulic, na której prowadzona jest inwestycja związana z wymianą kolektorów sanitarnych, otrzyma nową nawierzchnię asfaltową.

Patryk

Pasjonat muzyki rockowej oraz grafiki komputerowej. Człowiek wielu pasji i zamiłowań. Nie znosi nudy, ciągle musi coś tworzyć.

Skomentuj

Upewnij się, że zostały wprowadzone wszystkie wymagane informacje oznaczone gwiazdką (*). Kod HTML jest niedozwolony.