Wszystko wskazuje na to, że pozostało już tylko kilka tygodniu utrudnień. Wszystko wskazuje na to, że pozostało już tylko kilka tygodniu utrudnień.

Kiedy koniec utrudnień?

Oceń ten artykuł
(1 głos)

Wszystko wskazuje na to, że już za kilka tygodni zakończą się utrudnienia spowodowane pracami przy budowie sieci kanalizacyjnej w mieście.

W ubiegłym tygodniu otrzymaliśmy pytanie od czytelniczki, która zastanawiała się, dlaczego na ulicy Wawrzyniaka jakiś czas temu wylano asfalt, a teraz znów są tam wykopane dziury i montowane nowe rury. Okazuje się, że podczas prowadzonych wcześniej prac stwierdzono, że część kanalizacji znajdującej się na tej ulicy jest w tak złym stanie, że konieczne będzie wykonanie wymiany elementów, które wcześniej nie były ujęte w planie. Do tej pory przewidywano, że prace w tym rejonie zakończone zostaną do 3 września (łącznie z odtworzeniem nawierzchni ulic i chodników), jednak z uwagi na dodatkowe zadania termin ten został przesunięty o trzy tygodnie.

Jak informuje Urząd Miasta, do tej pory wykonano już 96% prac związanych z montażem kolektorów sanitarnych, które zapisano w kontrakcie. Do wykonania został już tylko odcinek na ul. Kochanowskiego. Zakończono także montaż kolektorów sanitarnych w rejonie ulic Estkowskiego i Deki. W tej chwili trwają tam prace związane z odtworzeniem nawierzchni dróg i chodników. Termin odbioru inwestycji w tym rejonie jest taki, jak pierwotnie zaplanowano – 3 września. Warto dodać, że każda z ulic, na której prowadzona jest inwestycja związana z wymianą kolektorów sanitarnych, otrzyma nową nawierzchnię asfaltową.

Jakub

Jedyny w biurze redakcyjnym spoza Środy. Zajmuję się głównie tematami związanymi z inwestycjami i powiatem. Do niedawna bardzo aktywny strażak-ochotnik, niestety w ostatnim czasie w akcjach uczestniczący sporadycznie. Poza tym fan filmów z Tomem Hanksem i serii o Rockym
Balboa.

Jeżeli chcesz, żebym zajął się jakimś tematem pisz – j.kujawa@glospowiatusredzkiego.pl

Skomentuj

Upewnij się, że zostały wprowadzone wszystkie wymagane informacje oznaczone gwiazdką (*). Kod HTML jest niedozwolony.