Planowane lokalizacje mostów na rzece Warta. Planowane lokalizacje mostów na rzece Warta. Ministerstwo Inwestycji

Jest szansa dla mostu w Dębnie

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Kilka tygodni temu pisaliśmy o apelu władz powiatu w sprawie rządowego programu „Mosty dla Regionów”. Włodarze chcieli, aby planowaną budowę mostu na Warcie pomiędzy gminami Żerków i Miłosław (w okolicach wsi Pogorzelica) zamieniono na most w Dębnie. Jaka jest odpowiedź ministerstwa?

Pojawił się pomysł, by most w Dębnie – w ciągu drogi powiatowej nr 2907P przebiegającej przez tereny powiatów wrzesińskiego, średzkiego i jarocińskiego – połączył drogi powiatowe z węzłem komunikacyjnym drogi krajowej S11. Apel został wysłany do Ministerstwa Inwestycji i Rozwoju oraz przedstawicieli pozostałych gmin.
– Obecna lista mostów rekomendowanych do realizacji określa jedynie proponowane orientacyjne lokalizacje inwestycji. Decyzja o przyznaniu dofinansowania będzie podejmowana na podstawie wymaganych dokumentów złożonych przez zainteresowane samorządy. Ostateczne ustalanie lokalizacji ma charakter etapowy – wyjaśnia Witold Słowik, podsekretarz stanu MIiR.
Pierwszy nabór wniosków w ramach programu ruszy 16 sierpnia.

Sonia

Miłośniczka zwierząt i przyrody. Zajmuje się głównie działem gminnym i służbami mundurowymi. Chętnie zajmie się także wszelkimi zgłoszeniami od mieszkańców.

Jeżeli chcesz, żebym zajęła się jakimś tematem pisz – s.langner@glospowiatusredzkiego.pl

Skomentuj

Upewnij się, że zostały wprowadzone wszystkie wymagane informacje oznaczone gwiazdką (*). Kod HTML jest niedozwolony.