W tym miejscu ma powstać fontanna, która może być znacznie droższa niż pierwotnie zakładano. W tym miejscu ma powstać fontanna, która może być znacznie droższa niż pierwotnie zakładano.

Więcej za fontannę?

Oceń ten artykuł
(1 głos)

W poniedziałek Urząd Miasta ogłosił przetarg na budowę fontanny na Starym Rynku. Okazuje się jednak, że koszt obiektu może być wyższy niż zakładała kwota zaplanowana w budżecie. 

Fontanna na Starym Rynku była projektem, który otrzymał najwięcej głosów podczas ubiegłorocznego Budżetu Obywatelskiego. Zakładano wówczas, że przedsięwzięcie zamknie się w kwocie 350 tys. zł. Istnieje jednak ryzyko, że kwota ta będzie znacznie wyższa. Dlaczego?
– Nie jest to taka fontanna, do której wbudujemy kilka dysz i podłączymy wąż. Fontanna musi mieć zaplanowane kwestie mechaniki, zbiorników retencyjnych, zbiorników na deszczówkę, a także oczyszczania wody – wyjaśnia Michał Orłowski, naczelnik Wydziału Inwestycji i Zamówień w Urzędzie Miasta. – Zakładaliśmy, że całość może się zamknąć w kwocie 350 tys. zł. Taki był budżet i tak nadal jest. Pojawił się jednak kosztorys, który opiewa na kwotę o ponad 100 tys. zł wyższą – dodaje.

Jaka kwota rzeczywiście będzie potrzebna do zbudowania fontanny? To okaże się po rozstrzygnięciu przetargu. Założeniem urzędników jest przeprowadzenie konkursu ofert w taki sposób, aby do najbliższej sesji Rady Gminy, która odbędzie się 8 września, okazało się, czy ktoś złożył ofertę, a jeśli tak, to na jaką kwotę. Jeśli wyjdzie na to, że wycena rzeczywiście jest wyższa od planowanych 350 tys. zł, wówczas radni będzie decydować o przekazaniu ewentualnej brakującej kwoty na rzecz budowy fontanny.

Patryk

Jedyny w biurze redakcyjnym spoza Środy. Zajmuję się głównie tematami związanymi z inwestycjami i powiatem. Do niedawna bardzo aktywny strażak-ochotnik, niestety w ostatnim czasie w akcjach uczestniczący sporadycznie. Poza tym fan filmów z Tomem Hanksem i serii o Rockym
Balboa.

Jeżeli chcesz, żebym zajął się jakimś tematem pisz – j.kujawa@glospowiatusredzkiego.pl

Skomentuj

Upewnij się, że zostały wprowadzone wszystkie wymagane informacje oznaczone gwiazdką (*). Kod HTML jest niedozwolony.