Dodatkowy autobus w komunikacji?

Oceń ten artykuł
(2 głosów)

Wszystko wskazuje na to, że wkrótce średzką komunikację czekają kolejne zmiany. Możliwe, że będą one dotyczyć nie tylko samej Środy, ale także współpracy z gminą Kostrzyn.

Powiat średzki stara się znaleźć porozumienie z gminą Kostrzyn, która według nieoficjalnych informacji chce uruchomić swoją komunikację publiczną. Niewykluczone, że tam również autobusy będą darmowe. Przypomnijmy, że w tej chwili ze Środy do Czerlejna dojeżdżają dwa kursy. Jeśli uda się wypracować konsensus, to do Węgierskich (leżących 3 kilometry od średzkiej gminy) będzie dojeżdżało w sumie 8 kursów (pięć regularnych i trzy szkolne). Dalej kursy na terenie gminy Kostrzyn prowadziłyby tamtejsze władze, którym zależy również, żeby linie z obu samorządów współgrały ze sobą.

Również w Środzie w ciągu kilku najbliższych tygodni ma dojść do zmian w komunikacji, ponieważ przewoźnik przekaże dodatkowy autobus, dzięki czemu zostanie jeszcze bardziej skrócony czas oczekiwania na niektóre z kursów w centrum przesiadkowym. Termin zmiany wyznaczono na 20 sierpnia. Wtedy też komunikacja ma zacząć funkcjonować w tym samym trybie, co w nadchodzącym roku szkolnym.

– Chodzi o to, żeby rodzice mogli sprawdzić, jak autobusy będą pasowały, jeśli chodzi o dojazdy, i aby było jeszcze trochę czasu na wprowadzenie ewentualnych, kosmetycznych zmian w rozkładzie, gdyby zaistniała taka konieczność – wyjaśnia Mateusz Olejniczak zajmujący się komunikacją miejską.

Patryk

Jedyny w biurze redakcyjnym spoza Środy. Zajmuję się głównie tematami związanymi z inwestycjami i powiatem. Do niedawna bardzo aktywny strażak-ochotnik, niestety w ostatnim czasie w akcjach uczestniczący sporadycznie. Poza tym fan filmów z Tomem Hanksem i serii o Rockym
Balboa.

Jeżeli chcesz, żebym zajął się jakimś tematem pisz – j.kujawa@glospowiatusredzkiego.pl

Skomentuj

Upewnij się, że zostały wprowadzone wszystkie wymagane informacje oznaczone gwiazdką (*). Kod HTML jest niedozwolony.