Wyższa pensja także dla nowych pracowników Wyższa pensja także dla nowych pracowników

Kolejna poznańska fabryka da podwyżki

Oceń ten artykuł
(3 głosów)

Czy wiesz, że w Bridgestone Poznań produkuje się aż 31 tys. opon dziennie? Na taki wynik każdego dnia pracuje niemal 2 tys. osób. Fabryka cały czas rozwija się i poszukuje nowych pracowników, a do tego podnosi wynagrodzenia i zmienia system premiowy. Wprowadzi również ubezpieczenie opłacane przez pracodawcę, a także Pracowniczy Program Emerytalny i dodatek roczny. Sprawdź, dlaczego warto dojeżdżać do pracy do Poznania ze Środy Wielkopolskiej – to tylko 40 km!

Podwyżka w wynagrodzeniach przewidziana jest w Bridgestone Poznań już w tym roku, ale pensje będą systematycznie zwiększane także w kolejnych latach, aż do 2021 r. Drugą ważną modyfikacją jest przejście z dotychczas obowiązujących, w przypadku większości zatrudnionych w fabryce, stawek godzinowych na miesięczne, co zapewni większą stabilność wysokości wypłaty. Podstawa wynagrodzenia wzrośnie o około 20%, zmniejszona zostanie natomiast część zmienna, która do tej pory w znacznie większym stopniu decydowała o wysokości pensji. Pracownikom będzie także wypłacany dodatek roczny, który wyniesie 3 tys. zł brutto. – W tym roku wypłacimy także każdemu pracownikowi jednorazową gratyfikację w wysokości 1,2 tys. zł brutto. Wprowadzamy również ubezpieczenie dla osób, które są u nas zatrudnione, a od 2019 r. Nasi pracownicy otrzymają także Pracowniczy Program Emerytalny w wysokości 3,5%. Koszty obu tych rozwiązań w całości pokryje firma – dodaje Jarosław Woźniak, szef produkcji z Fabryki Bridgestone Poznań.
Średnio w ciągu najbliższych lat pensja pracownika Bridgestone Poznań wzrośnie o 840 zł brutto. – W tym roku pracownik produkcji na średniej stawce zarobi u nas łącznie około 4,4 tys. zł brutto więcej. Kwota ta będzie rosnąć w następnych latach – i tak w 2019 r. będzie to prawie 9,4 tys. zł brutto, a w 2020 r. około 12 tys. zł brutto – wymienia Jarosław Woźniak. Nowy system wynagrodzeń będzie obowiązywał zarówno osoby już zatrudnione w Bridgestone Poznań, jak i nowych pracowników – a tych poznańska fabryka cały czas rekrutuje. Poszukiwani są między innymi kandydaci na stanowiska operatora maszyn i magazyniera. Więcej informacji na ten temat można znaleźć na stronie internetowej www.bridgestone-poznan.pl
– W firmie debatowaliśmy nad najlepszym połączeniem różnorodnych proponowanych rozwiązań dotyczących zarówno samych pensji, jak i systemu premiowego – informuje Jarosław Woźniak z Bridgestone Poznań. – Pragniemy dbać o obowiązujące w naszej fabryce standardy i warunki pracy, podejmujemy różnorodne aktywności celem ich ciągłego polepszania, w które włączamy także członków naszej załogi – dodaje.
Fabryka Bridgestone Poznań powstała w 1998 r. i jest jednym z najnowocześniejszych zakładów produkcyjnych japońskiego koncernu Bridgestone. Pracuje w niej obecnie niemal 2 tys. osób, dojeżdżających z różnych części Wielkopolski. Dzienna produkcja sięga tu ponad 31 tys. sztuk opon. Produkty wytworzone w stolicy Wielkopolski trafiają do ponad 40 krajów na całym świecie, a ich odbiorcami są najwięksi producenci aut, między innymi tych z klasy premium i prestige. Zlokalizowaną w Poznaniu fabrykę wkrótce czeka rozbudowa i unowocześnienie, dzięki czemu znacząco zwiększą się jej moce produkcyjne – dzienna produkcja opon wzrośnie do ponad 40 tys. sztuk. Na ten cel koncern Bridgestone przeznaczy ponad 160 mln euro, a inwestycje zostaną zakończone w 2022 r.

Via del Corrso - WIOSNA
S21 - Laweta