Przystanek już wkrótce zniknie z bramy szkoły. Przystanek już wkrótce zniknie z bramy szkoły.

Przystanek zostanie przeniesiony

Oceń ten artykuł
(1 głos)

Podczas czerwcowej sesji Rady Miejskiej radny Jarosław Frach zwrócił uwagę, że jeden z przystanków komunikacji miejskiej w Środzie jest umiejscowiony nieprawidłowo i stwarza zagrożenie dla dzieci z pobliskiej szkoły.

Chodzi o przystanek przy ul. Czerwonego Krzyża, który umiejscowiony jest w bramie SP2.
– Brama szkoły to miejsce do ewakuacji dzieci. Tam przystanek nie powinien się znajdować choćby ze względu na ochronę przeciwpożarową. Wszelkie takie drogi powinny być drożne – mówił radny J. Frach.
Zajmujący się rozkładem jazdy komunikacji i przystankami autobusowymi w naszym mieście Mateusz Olejniczak tłumaczy, że przystanek ten został uruchomiony w chwili, kiedy rozpoczęły się wakacje, więc nie stwarza zagrożenia dla uczniów. Potwierdził też, że jest to rozwiązanie tymczasowe i Powiatowe Centrum Inwestycji planuje przenieść w najbliższym czasie przystanek w inne miejsce na ul. Czerwonego Krzyża.

Sonia

Miłośniczka zwierząt i przyrody. Zajmuje się głównie działem gminnym i służbami mundurowymi. Chętnie zajmie się także wszelkimi zgłoszeniami od mieszkańców.

Jeżeli chcesz, żebym zajęła się jakimś tematem pisz – s.langner@glospowiatusredzkiego.pl

1 komentarz

  • Link do komentarza Marcin Kiciński Marcin Kiciński 16 lipiec 2018

    Przystanki autobusowe są uchwalane przez Radę Miejską. W tym przypadku, wg mojego rozeznania uchwała jest, ale nie dotyczy nowych w tym tzw. "tymczasowych przystanków". Panie Mateuszu nawet "tymczasowe przystanki" powinny być tak lokalizowane, żeby nie stwarzały zagrożenia. Jestem ciekawy jak lokalizację przystanków weryfikuje (lub ocenia) Policja. Kolejne pojawianie się i znikanie przystanków potwierdza, że działania planowania publicznego transportu zbiorowego są chaotyczne i wykonywane bez jakiegokolwiek planu. Przykładem są właśnie te przystanki, które co chwilę się zmieniają. Niestety "ich przestawianie" także kosztuje..... a to są środki publiczne.

    Raportuj

Skomentuj

Upewnij się, że zostały wprowadzone wszystkie wymagane informacje oznaczone gwiazdką (*). Kod HTML jest niedozwolony.

Żłobek Mini Odkrywcy