Pracownik komunalny na rowerze każdego dnia kontroluje stan średzkich placów zabaw. Pracownik komunalny na rowerze każdego dnia kontroluje stan średzkich placów zabaw.

Kontrolują place zabaw

Oceń ten artykuł
(1 głos)

Pracownik komunalny każdego dnia będzie jeździł rowerem i kontrolował stan placów zabaw na terenie Środy. Czy to rozwiąże problem?

Jakiś czas temu na prośbę naszych czytelniczek zabraliśmy się za temat placów zabaw. Mamy zgłaszały nam, że co jakiś czas na jakimś placu niszczony jest jego element. Co najgorsze, zagraża to później bezpieczeństwu najmłodszym. Średzianki informowały również o śmieciach pozostawianych w tych miejscach.

Problemy z placami zabaw przedstawiliśmy bezpośrednio burmistrzowi i staroście. Pod koniec minionego tygodnia usługi komunalne zaproponowały, jak rozwiązać tę kwestię. UK chcą, aby pracownik komunalny każdego dnia objeżdżał na rowerze płace zabaw i sprawdzał ich stan. W sumie wszystkie place zabaw kontrolowane będą teraz co drugi dzień. Pomysł wydaje się bardzo dobry. Na pewno każde zniszczenie będzie szybciej naprawiane, ale czy to rozwiązuje problem aktów wandalizmu? Dlaczego niszczone są rzeczy, które mają nam służyć? Czy urzędnicy i służby mundurowe są w stanie zaradzić takim sytuacjom, czy pozostaje to raczej w gestii samych mieszkańców, użytkowników tych miejsc?

Usługi komunalne proszą mieszkańców o zgłaszanie wszystkich problemów na maila: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.. Zgłoszenia są odnotowywane i kolejno realizowane. Jak mówią pracownicy, ułatwia im to pracę i umożliwia szybką reakcję na konkretny problem.

Mariusz

Z wykształcenia inżynier, z zamiłowania dziennikarz wierzący w ideę darmowego dostępu do informacji, wolnych mediów i wolnego oprogramowania. Pasjonat technologii, ekologii i motoryzacji, zwłaszcza tej włoskiej.

Jeżeli chcesz, żebym zajął się jakimś tematem pisz – redakcja@glospowiatusredzkiego.pl

Skomentuj

Upewnij się, że zostały wprowadzone wszystkie wymagane informacje oznaczone gwiazdką (*). Kod HTML jest niedozwolony.

Żłobek Mini Odkrywcy