Jedna ze zniszczonych ławek na obwodnicy Środy. Jedna ze zniszczonych ławek na obwodnicy Środy.

Niszczą na potęgę

Oceń ten artykuł
(1 głos)

Mimo że do końca roku zostało jeszcze sporo czasu, wszystko wskazuje na to, że będzie to rok, kiedy gmina wyda więcej niż zawsze na naprawy szkód powstałych w wyniku aktów wandalizmu.

O tym, że wandalizm kosztuje gminę sporo pieniędzy, pisaliśmy ponad rok temu. Dzisiaj pracownicy komunalni wskazują, że działalność wandali jest coraz częstsza i że nie pamiętają, aby we wcześniejszych latach niszczono mienie gminne na taką skalę. Jak mówią, zamiast dbać i pielęgnować, cały czas naprawiają. Zaznaczają również, że mimo starań nie są czasami w stanie nadążyć ze wszystkimi zadaniami i że o niektórych sprawach dowiadują się dopiero z prasy, ponieważ nikt im wcześniej tego nie zgłosił. Iwona Nagórko-Czwojdrak z ZGK jako przykład podaje zniszczone ławki na obwodnicy czy zeszłotygodniowe sadzenie kwiatów na nowym rondzie przy mleczarni. Następnego dnia po sadzeniu połowy kwiatów nie było, a te, które zostały, były poniszczone.

Mariusz

Z wykształcenia inżynier, z zamiłowania dziennikarz wierzący w ideę darmowego dostępu do informacji, wolnych mediów i wolnego oprogramowania. Pasjonat technologii, ekologii i motoryzacji, zwłaszcza tej włoskiej.

Jeżeli chcesz, żebym zajął się jakimś tematem pisz – redakcja@glospowiatusredzkiego.pl

Skomentuj

Upewnij się, że zostały wprowadzone wszystkie wymagane informacje oznaczone gwiazdką (*). Kod HTML jest niedozwolony.