Proponowany przebieg S11 przez starostę zaznaczony jest kolorem czerwonym. Proponowany przebieg S11 przez starostę zaznaczony jest kolorem czerwonym.

Wersja S11 według średzkich władz

Oceń ten artykuł
(2 głosów)

Rozpoczęcie jakichkolwiek prac budowlanych przy budowie S11 może nastąpić nie wcześniej niż w 2025 roku. Jednak już od kilku tygodni temat ten budzi wiele emocji.

Do proponowanych przez Generalną Dyrekcję Dróg Krajowych i Autostrad wersji trasy zarówno mieszkańcy naszego powiatu, jak i włodarze mieli wiele zastrzeżeń. Główną uwagą samorządowców było to, że korytarze zostały narysowane na starych mapach, na których nie ma uwzględnionych wielu niedawno powstałych zabudowań. Utrudnieniem w wytyczaniu projektu były też obszary leśne i obszary chronionego krajobrazu. Dyrekcja GDDKiA zapewniała jednak, że będzie się starać wybrać wariant, który jak najbardziej zadowoli zarówno okolicznych lokatorów, jak też przedsiębiorców i gminy.
Po spotkaniach starosty Marcina Bednarza z wójtami, sołtysami i przewodniczącymi rad z całego powiatu ustalono zgodną wersję przebiegu nowej trasy S11, która przede wszystkim omija tereny zabudowane. Zostanie ona przedstawiona GDDKiA.

Sonia

Miłośniczka zwierząt i przyrody. Zajmuje się głównie działem gminnym i służbami mundurowymi. Chętnie zajmie się także wszelkimi zgłoszeniami od mieszkańców.

Jeżeli chcesz, żebym zajęła się jakimś tematem pisz – s.langner@glospowiatusredzkiego.pl

1 komentarz

 • Link do komentarza pab pab 06 lipiec 2018

  3 warianty GDDKiA, 4 wariant Starosty i może jeszcze 5 np ekologów a wszystko po to aby "prosty lud" debatował ustalał i się niepotrzebnie podniecał.
  Bo tak naprawdę od dawna istnieje wariant budowlany tej drogi o którym dopiero się dowiemy jak zaczną budować.
  Jak on przebiega ? Wystarczy zobaczyć jak się kończy droga w Kórniku i Wolicy czyli po jakim łuku i połączyć te dwa zakrzywienia chi chi chi
  Oczywiście założenie jest takie że budujemy przez tereny wyludnione, pola i wiochy a nie Brodowo i Miąskowo gdzie wikłamy się w spory sądowe z farmerami.

  Raportuj

Skomentuj

Upewnij się, że zostały wprowadzone wszystkie wymagane informacje oznaczone gwiazdką (*). Kod HTML jest niedozwolony.