Tak ma wyglądać nowe miejsce rekreacji niedaleko jeziora. Tak ma wyglądać nowe miejsce rekreacji niedaleko jeziora.

Kolejne miejsce do rekreacji?

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Urząd Miasta ogłosił w ubiegłym tygodniu przetarg na budowę nowego terenu rekreacyjnego w pobliżu ul. Spacerowej, Dmowskiego i Plantaża. Mieszkańcy Środy nie tylko będą mogli w nowym miejscu wypocząć wśród zieleni, ale także aktywniej spędzić wolny czas.

Średzka gmina starała się o dofinansowanie z Narodowego Funduszu Środowiska i Gospodarki Wodnej. Udało się uzyskać wsparcie w wysokości ponad 200 tys. zł. Miasto planuje zbudować niedaleko górki Wojtaszaka i parku Łazienki teren rekreacyjny. W planach jest nasadzenie w tym miejscu 700 m2 trawy, a także posadzenie wielu drzew, krzewów i bylin. Ich szczególne zagęszczenie zaplanowano w sąsiedztwie Moskawy, gdzie ma zostać stworzony korytarz ekologiczny. Wiadomo, że w parku ma być zamontowanych prawie 30 ławek. Stanie tam także 17 koszy na śmieci. Okazuje się, że urzędnicy pamiętali nie tylko o roślinach, ale też o zwierzętach, szczególnie tych latających, ponieważ na nowym placu rekreacyjnym znajdą się również karmiki, poidełka i budki lęgowe dla ptaków oraz…. hotel dla motyli.

Oprócz tego na nowym terenie rekreacyjnym ma zostać wybudowana siłownia zewnętrzna, a także boisko wielofunkcyjne. Planuje się także stworzyć miasteczko ruchu drogowego, na którym młodzi ludzie na rowerach będą mogli poznawać zasady poruszania się pojazdami po ulicach.

Zainteresowani wykonawcy mają czas na złożenie swoich ofert do 12 lipca, natomiast efekt prac średzianie będą mogli zobaczyć w maju 2019 roku.

Jakub

Jedyny w biurze redakcyjnym spoza Środy. Zajmuję się głównie tematami związanymi z inwestycjami i powiatem. Do niedawna bardzo aktywny strażak-ochotnik, niestety w ostatnim czasie w akcjach uczestniczący sporadycznie. Poza tym fan filmów z Tomem Hanksem i serii o Rockym
Balboa.

Jeżeli chcesz, żebym zajął się jakimś tematem pisz – j.kujawa@glospowiatusredzkiego.pl

Skomentuj

Upewnij się, że zostały wprowadzone wszystkie wymagane informacje oznaczone gwiazdką (*). Kod HTML jest niedozwolony.

Ś21 - Koparka Kołowa