Już wkrótce planowana jest zmiana obsługi rogatek w Sulęcinku. Już wkrótce planowana jest zmiana obsługi rogatek w Sulęcinku.

Zadzwoń, by przejechać

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

W Sulęcinku, obok tradycyjnego przejazdu kolejowego, znajduje się także przejazd nietypowy. Mieszkańcy muszą zgłaszać tam chęć przejścia na drugą stronę torów za pomocą dzwonka.

Przejazd jest przez cały czas zamknięty. Mieszkańcy muszą nacisnąć przycisk, przy którym widnieje tabliczka: „Uwaga! Przejazd obsługiwany na żądanie po naciśnięciu przycisku”. Po chwili, jeśli nie jedzie pociąg, szlaban się podnosi.
Niestety, utrudnieniem, szczególnie dla kierowców, jest fakt, że sygnalizator znajduje się po prawej stronie drogi. Oznacza to, że muszą oni opuścić pojazd, aby zgłosić chęć przejechania na drugą stronę.
– Takie rozwiązania są stosowane na drogach o znikomym ruchu – tłumaczy Zbigniew Wolny z Zespołu Prasowego PKP SA. – W Sulęcinku wprowadzono je, kiedy droga ta była tylko dojazdem do pól. Aktualnie, z uwagi na powstające po drugiej stronie torów osiedle, planowana jest zmiana obsługi rogatek. Będą one w położeniu otwartym i zamykane w momencie przejazdu pociągu – opowiada o planach zmian w Sulęcinku.

Sonia

Miłośniczka zwierząt i przyrody. Zajmuje się głównie działem gminnym i służbami mundurowymi. Chętnie zajmie się także wszelkimi zgłoszeniami od mieszkańców.

Jeżeli chcesz, żebym zajęła się jakimś tematem pisz – s.langner@glospowiatusredzkiego.pl

Skomentuj

Upewnij się, że zostały wprowadzone wszystkie wymagane informacje oznaczone gwiazdką (*). Kod HTML jest niedozwolony.