Czy placów zabaw jest za mało na wsiach? Czy placów zabaw jest za mało na wsiach?

Gdzie te place zabaw?

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

W Środzie powstaje wiele miejsc, w których mieszkańcy mogą aktywnie spędzić czas. Czy w swoich planach inwestycyjnych włodarze nie zapominają jednak o placach zabaw na wsiach?

– Jestem mieszkanką Jarosławca oraz mamą 3,5-letniego dziecka, które chętnie spędza czas na dworze. Niestety nie chodzimy na nasz plac zabaw, bo można powiedzieć, że pamięta on czasy PRL-u. Do tego nieogrodzony teren, na którym zwierzęta załatwiają swoje potrzeby, i śmieci walające się po trawie – opowiada nasza czytelniczka. – Nasze dzieci też chcą się bawić – dodaje.

Postanowiliśmy zapytać naczelnika Wydziału Inwestycji i Zamówień, Michała Orłowskiego, czy faktycznie zapomniano o dzieciach na wsiach.

– Place zabaw oraz place sprawnościowe zostały wybudowane i będą doposażone m.in. w Kijewie, Pętkowie, Zielnikach i Chudzicach. Do końca lipca uzupełnimy też wyposażenie placów w Ruszkowie, Rumiejkach, Mącznikach i Szlachcinie – tłumaczy M. Orłowski. I przypomina, że kończona jest budowa boiska w Marianowie Brodowskim, a przy tamtejszej szkole powstał nowy orlik wraz z boiskiem wielofunkcyjnym do gry w piłkę ręczną, koszykówkę i siatkówkę. Z budżetu obywatelskiego planowane jest także zakończenie budowy placu zabaw w Tadeuszewie oraz rozpoczęcie budowy boiska w Dębiczu.
Infrastruktura rekreacyjna dla dzieci powstaje także w mniejszych miejscowościach. Należy jednak pamiętać, że gmina i powiat odpowiedzialne są za wiele wsi i wymaga to trochę czasu, aby wszystkie otrzymały nowe place zabaw.

Sonia

Miłośniczka zwierząt i przyrody. Zajmuje się głównie działem gminnym i służbami mundurowymi. Chętnie zajmie się także wszelkimi zgłoszeniami od mieszkańców.

Jeżeli chcesz, żebym zajęła się jakimś tematem pisz – s.langner@glospowiatusredzkiego.pl

Skomentuj

Upewnij się, że zostały wprowadzone wszystkie wymagane informacje oznaczone gwiazdką (*). Kod HTML jest niedozwolony.