Kierowca nie pozostawił przepisowego 1,5 m wolnego na chodniku. Kierowca nie pozostawił przepisowego 1,5 m wolnego na chodniku.

Nielegalne parkowanie

Oceń ten artykuł
(14 głosów)

Od dawna problemem Środy jest brak miejsc parkingowych. Czy to jednak usprawiedliwia nieprawidłowe parkowanie kierowców i utrudnianie życia mieszkańcom?

Większość kierujących parkuje prawidłowo, na wyznaczonych do tego placach. Są jednak i tacy, co nie zważając na przepisy, parkują, gdzie tylko się da. Do takich sytuacji dochodzi np. na ulicy Mickiewicza, gdzie można zobaczyć auta zaparkowane na niemal całej szerokości chodnika. Wielu pieszych skarży się, że nie mogą w takich miejscach przejść, a już tym bardziej przejechać wózkiem. Według przepisów można sobie pozwolić na parkowanie na chodniku, ale z zachowaniem pewnych reguł.
– W momencie gdy na ulicy nie ma znaku zakazu parkowania, dopuszczalny jest postój pojazdu na chodniku, ale musi być zachowany odcinek 1,5 metra na przejście – informuje straż miejska. I dodaje, że otrzymuje wiele tego typu zgłoszeń, które kończą się stuzłotowym mandatem i jednym punktem karnym.

Patryk

Pasjonat muzyki rockowej oraz grafiki komputerowej. Człowiek wielu pasji i zamiłowań. Nie znosi nudy, ciągle musi coś tworzyć.

1 komentarz

  • Link do komentarza Marcin Kiciński Marcin Kiciński 17 kwiecień 2018

    Panie Redaktorze problem "wąskich" chodników w Środzie to temat rzeka. Napisał Pan o przepisowej szerokości 1,5 m. Może lepiej popatrzeć na to, co stało się po wymianie kostki brukowej na Czerwonego Krzyża? Tam miejscami chodnik ma 60-70 cm, po tym jak ktoś zaprojektował ścieżkę rowerową. Poza tym, przechodząc "strefą zamieszkania" w centrum miasta sądzę takich przykładów jest ogrom. Nie potrzeba daleko szukać.

    Raportuj

Skomentuj

Upewnij się, że zostały wprowadzone wszystkie wymagane informacje oznaczone gwiazdką (*). Kod HTML jest niedozwolony.