Widok pustych butelek po alkoholu w parkach to codzienność. Widok pustych butelek po alkoholu w parkach to codzienność.

Tu można śmiecić?

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Kilkakrotnie, przy okazji poruszania tematów związanych ze średzkimi parkami, spotykaliśmy się z głosami mieszkańców, że są to „głównie miejsca dla chuliganów i pijaków”. Tym razem jeden ze średzian zgłosił nam problem z ich zaśmiecaniem. Czy można powiedzieć, że w naszym mieście jest przyzwolenie na takie zachowania?

W ostatnim czasie najczęstszymi przypadkami wandalizmu w średzkich parkach było przewracanie koszy i ławek, a nawet ich kradzież.
Kolejnym problemem średzkich miejsc zieleni jest przesiadywanie na ławkach osób spożywających alkohol i pozostawiających tam puste butelki i inne śmieci.
– Dziś wybrałem się na spacer z rodziną do parku Łazienki. Stoi tam charakterystyczna altanka. Zawsze zastanawiałem się, jakie jest jej przeznaczenie. Dziś zaspokoiłem swą ciekawość. To co tam zobaczyłem przeraziło mnie. Wulgarne napisy, śmieci (w tym zużyte prezerwatywy) i pozostałości po alkoholu. – opisuje swoje obserwacje średzianin.
Mieszkańcy zgodnie twierdzą, że takie miejsca są przeznaczone do „posiadówek” i picia alkoholu.
Straż miejska oraz policja patrolują parki. Niestety, jak widać, na wiele się to nie zdaje. Niektórzy czytelnicy pytają wręcz, czy może istnieje jakieś niepisane przyzwolenie na takie zachowania w naszym mieście. Każdy wie, co tam się dzieje, a nic z się z tym nie robi.
Mieszkańcy proponują zwiększone kontrole służb w tych miejscach, ustawienie monitoringu, czy reagowanie na takie zachowanie przez samych mieszkańców. Czy te pomysły są wstanie zminimalizować chuligańskie wybryki?

Sonia

Miłośniczka zwierząt i przyrody. Zajmuje się głównie działem gminnym i służbami mundurowymi. Chętnie zajmie się także wszelkimi zgłoszeniami od mieszkańców.

Jeżeli chcesz, żebym zajęła się jakimś tematem pisz – s.langner@glospowiatusredzkiego.pl

Skomentuj

Upewnij się, że zostały wprowadzone wszystkie wymagane informacje oznaczone gwiazdką (*). Kod HTML jest niedozwolony.