Środa: Czy będziemy mogli wypić piwo nad jeziorem?

Oceń ten artykuł
(1 głos)

Na ostatniej, XX nadzwyczajnej sesji Rady Miejskiej znów powrócił temat spożywania alkoholu na terenie średzkiego kąpieliska. Radny Grzegorz Budasz jest zdecydowanie przeciwny istniejącej strefie.

Przypomnijmy, że na terenie kąpieliska (z wyłączeniem boiska,placu zabaw i parków) wprowadzona została strefa, na terenie której dozwolone jest spożywanie alkoholu.

Radny Budasz na ostatniej sesji mówił o kłopotach związanym z wprowadzeniem zakazu spożywania alkoholu w tym miejscu. Skoro taki zakaz istnieje w miejscach publicznych, to powinien obowiązywać także nad jeziorem. Jednak jak wspomina radny, aby teraz wyjść z inicjatywą dotyczącą wprowadzenia zakazu, musiałby przeprowadzić konsultacje społeczne.

- Za małą chwilę każdego jednego obywatela tego miasta będę musiał pytać, czy on wyraża zgodę, czy nie (…) po co mamy rzesze urzędników, jeśli w Poznaniu można było przeprowadzić coś takiego, chociażby poddać pod głosowanie (…) Panie Burmistrzu, nie dajmy się zwariować – wypowiadał się oburzony radny.

- To Państwo jesteście tutaj decydentami w tym, żeby podjąć tego rodzaju uchwałę- ripostował burmistrz Piotr Mieloch.

Jednak zdaniem prawników nie jest to takie oczywiste. Bez konsultacji społecznych nie można wyłączyć żadnej strefy ze sprzedaży alkoholu, gdyż wówczas podjęta uchwała i tak zostałaby uchylona przez nadzór wojewody. Po wypowiedzi pani mecenas w tej sprawie temat wprowadzenia zakazu spożywania alkoholu w obrębie średzkiego kąpieliska na tej sesji został zamknięty i nie jest wiadomo, czy kiedykolwiek powróci. Oznacza to, że nadal będzie można we wspomnianym miejscu konsumować wyskokowe trunki. Tym bardziej, że radny Budasz nie ma zbyt wielu zwolenników swojego projektu.

Warto nadmienić, że gdy dwa lata temu radni podejmowali uchwałę w sprawie wyłączenia strefy, uzasadniali swą decyzję tym, że w okresie wiosenno-letnim jest to miejsce o charakterze rekreacyjnym i wypoczynkowym oraz teren wielu imprez plenerowych, co łączy się ze spożywaniem alkoholu.

Mariusz

Miłośnik historii i kultury regionu. Interesuje się wszystkim, co jest związane z naszym powiatem:
polityką, kulturą, sprawami społecznymi, walorami przyrodniczymi a przede wszystkim historią i
architekturą. Zajmuje się sprawami mieszkańców gmin ościennych Gminy Środa.

Jeżeli chcesz, żebym zajął się jakimś tematem pisz – m.duda@glospowiatusredzkiego.pl

Skomentuj

Upewnij się, że zostały wprowadzone wszystkie wymagane informacje oznaczone gwiazdką (*). Kod HTML jest niedozwolony.

WARTO OBEJRZEĆ

NOWE ZDJĘCIA

Policja udaremniła nietrzeźwym kierowcom dalszą jazdę
Koronawirus: Stan na dzień 25 września - podsumowanie tygodnia
Środa: Nareszcie wykończą stadion
Sport: Wrócą ze złotem z Mistrzostw Europy Juniorów?
Środa: Umowa na wielką inwestycję podpisana!