Środa: Awaria rogatek na przejeździe kolejowym

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Nieprawidłowo działający mechanizm opuszczający rogatki był prawdopodobną przyczyną awarii, do której doszło na przejeździe kolejowym w ostatnią niedzielę 9 lutego.

Do zdarzenia doszło przy ul. Kórnickiej po godz. 16:00. Zdarzenie spowodowało ogromne korki, a kierowcy pokonywali przejazd wahadłowo. Awaria stała się też temat do dyskusji w komentarzach o funkcjonowaniu tego przejazdu. - Warto zwrócić uwagę na krótki czas odNieprawidłowo działający mechanizm opuszczający rogatki był prawdopodobną przyczyną awarii, do której doszło na przejeździe kolejowym w ostatnią niedzielę 9 lutego. momentu zamknięcia rogatek, a przejazdem pociągu. Najprawdopodobniej czujnik znajduje się w takim punkcie torów, że od jego załączenia, do przejazdu pociągu, mija zaledwie ok. 9 sekund. Moim zdaniem, ów czas, powinien być co najmniej dwukrotnie dłuższy – wskazuje jeden z internautów.

- Czas zamykania rogatek do przejazdu pociągu jest bardzo krótki. Wystarczy że kobiecie z dwójką małych dzieci zgaśnie samochód na przejeździe kolejowym i dojdzie do zamykania rogatek. Nie ma najmniejszych szans na wydostanie dzieci z fotelików i tragedia gwarantowana – napisał inny z internautów. Powyższe uwagi przekazaliśmy do biura prasowego PKP.

Radosław

Ukończył turystykę i rekreację na poznańskim AWF. Jednak zawsze interesowały go sprawy lokalne, dlatego wylądował w dziennikarstwie. Zajmuje się inwestycjami i sportem. Opisuje też wydarzenia z gmin Zaniemyśl i Nowe Miasto nad Wartą.

Jeżeli chcesz, żebym zajął się jakimś tematem, napisz - r.jagiela@glospowiatusredzkiego.pl.

Skomentuj

Upewnij się, że zostały wprowadzone wszystkie wymagane informacje oznaczone gwiazdką (*). Kod HTML jest niedozwolony.

WARTO OBEJRZEĆ