Wydrukuj tę stronę

Koszuty: Skończą się problemy z zalewaniem drogi

Oceń ten artykuł
(1 głos)

To już pewne! W przyszłym roku powstanie asfalt na drodze w Koszutach. To efekt dużej determinacji tamtejszych mieszkańców i naszej interwencji.

Przypomnijmy, że mieszkańcy wielokrotnie apelowali o poprawę stanu drogi w pobliżu ich zabudowań. Wskazywali, że po opadach deszczu droga jest nieprzejezdna i wnioskowali o wykonanie nawierzchni asfaltowej i odwodnienie wspomnianego odcinka. W tym roku prace zostały czę- ściowo wykonane. Pojawiła się nowa nawierzchnia po tzw. powierzchniowym spryskaniu. Remont kosztował 58 tys. zł, ale ta inwestycja nie była zadowalająca.

Urzędnicy zaproponowali rozwiązanie problemu wlewania się wody na posesję. Ma nim być wykonanie asfaltu wraz z odwodnieniem, czyli wykonaniem tzw. studni osadnikowych. Była to jedna z propozycji do budżetu gminy w 2020 r., która ostatecznie została zaakceptowana przez radnych. Informację o realizacji inwestycji potwierdził Michał Orłowski, naczelnik Wydziału Inwestycji i Zamówień w Urzędzie Miejskim. Remont ma kosztować 340 tys. zł.

Radosław

Ukończył turystykę i rekreację na poznańskim AWF. Jednak zawsze interesowały go sprawy lokalne, dlatego wylądował w dziennikarstwie. Zajmuje się inwestycjami i sportem. Opisuje też wydarzenia z gmin Zaniemyśl i Nowe Miasto nad Wartą.

Jeżeli chcesz, żebym zajął się jakimś tematem, napisz - r.jagiela@glospowiatusredzkiego.pl.