Wydrukuj tę stronę

Środa: Opuszczone auta na Jagiellońskim?

Oceń ten artykuł
(1 głos)

Jeden z naszych czytelników sugeruje, że na Osiedlu Jagiellońskim znajdują się samochody, które są od dawna opuszczone. Wskazuje też, że mają stanowić niebezpieczeństwo.

Sprawa dotyczy samochodów zaparkowanych przy bloku nr 29 od strony ul. Olimpijskiej, które zdaniem czytelnika mogą stanowić niebezpieczeństwo. Jak twierdzi, do tej pory jego prośby o interwencję nie znalazły zrozumienia. Dlatego poprosił nas o zajęcie się tematem.

– Na jednym z zebrań spółdzielni wskazałem, że auta stanowią poważ- ne zagrożenie pożarowe. Samochód Peugeot wypełniony jest po brzegi łatwopalnymi opakowaniami papierowymi, co przy licznych tegorocznych temperaturach podczas lata było tykającą bombą. Samochód Renault blokuje dostęp do głównego zaworu gazu w bloku 29 A. W przypadku pożaru lub ewakuacji stanowiłoby to katastrofalne skutki dla dostępu straży pożarnej. Podejrzewam też, że samochody nie mają rozłączonych akumulatorów – poinformował czytelnik w przesłanej do nas wiadomości.

Zgłoszenie czytelnika przekazaliśmy do Straży Miejskiej. Tuż przed zamknięciem numeru "Głosu Powiatu Średzkiego" otrzymaliśmy informację, że prowadzone jest postępowanie w tej sprawie.

Radosław

Ukończył turystykę i rekreację na poznańskim AWF. Jednak zawsze interesowały go sprawy lokalne, dlatego wylądował w dziennikarstwie. Zajmuje się inwestycjami i sportem. Opisuje też wydarzenia z gmin Zaniemyśl i Nowe Miasto nad Wartą.

Jeżeli chcesz, żebym zajął się jakimś tematem, napisz - r.jagiela@glospowiatusredzkiego.pl.