Daisy dla kumpli ze schroniska

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Kilka miesięcy temu pisaliśmy na łamach „Głosu” o psie imieniem Daisy, który pomógł w odnalezieniu swojego właściciela, gdy ten zasłabł na jednym ze spacerów. Cała historia skończyła się szczęśliwie, a suczka Daisy chce teraz pomóc kolegom ze średzkiego schroniska, z którego sama pochodzi.

Właścicielka Daisy napisała do naszej redakcji z informacją o planach zorganizowania zbiórki. Wraz ze swoim psiakiem chcą zebrać jak najwięcej podarunków dla zwierzaków, które nie miały tyle szczęścia co Daisy i nadal mieszkają w schronisku. Stwierdziła, że okres świąteczny jest idealnym do tego terminem, bo jest to czas obdarowywania się upominkami. Chce w ten sposób pokazać bezdomnym psiakom, że nie zostały na świecie same oraz że mogą jeszcze na kogoś liczyć.
Zwierzakom potrzebne są przede wszystkim: karma dla psów i kotów (w szczególności mokra), podkłady higieniczne, koce, ręczniki, pościele, materace (nawet te mocno używane), obroże dla małych, średnich i dużych psów, smycze, zabawki, strzykawki, waciki, gaziki oraz plastry.
Wszystkie można składać w dniach od 17 do 30 grudnia w Sklepie Zoologiczno-Wędkarskim Okoń i Centrum Zoologicznym na Przecznicy, a także w Piotrze i Pawle w Kupcu Średzkim, Bricomarché na ul. Brodowsiej oraz bezpośrednio w Gminnym Schronisku dla Bezdomnych Zwierząt i naszej redakcji „Głosu Powiatu Średzkiego” przy ul. Krótkiej.
Nie zapominajmy, że w Wigilię wszystkie zwierzęta zaczynają mówić ludzkim głosem. Może same
podziękują za podarunki?

Sonia

Miłośniczka zwierząt i przyrody. Zajmuje się głównie działem gminnym i służbami mundurowymi. Chętnie zajmie się także wszelkimi zgłoszeniami od mieszkańców.

Jeżeli chcesz, żebym zajęła się jakimś tematem pisz – s.langner@glospowiatusredzkiego.pl

Skomentuj

Upewnij się, że zostały wprowadzone wszystkie wymagane informacje oznaczone gwiazdką (*). Kod HTML jest niedozwolony.