Droga łącząca ulice Brodowską i Harcerską okazała się być problemową i niebezpieczną. Droga łącząca ulice Brodowską i Harcerską okazała się być problemową i niebezpieczną.

Kto ma pierwszeństwo?

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Do naszej redakcji zgłosił się mieszkaniec Środy, by opowiedzieć o zaobserwowanej na ulicy Brodowskiej sytuacji. Okazało się, że nawet skręt w mało ruchliwą drogę może stwarzać zagrożenie.

– Byłem niedawno świadkiem pewnego wydarzenia. Rowerzysta jadący ul. Brodowską od strony miasta chciał skręcić w ulicę łączącą ją z ul. Harcerską. „Spotkał się” jednak z autem jadącym od strony Brodowa i również skręcającym w tę samą drogę. Na szczęście panowie w porę wyhamowali i zaczęli przekonywać się nawzajem, który z nich ma pierwszeństwo – opowiada średzianin. Podkreśla też, że żaden z panów nie zwrócił uwagi na znaki, jakie stoją w tym miejscu. – Faktem jest, że tych poziomych już od dawna nie widać. Dla jadących od strony ul. Harcerskiej także ten pionowy może być niewidoczny, gdyż jest odwrócony – zauważa mieszkaniec.
Sprawdziliśmy. Znak informujący o przejściu widoczny jest nie dla kierowców, a dla pieszych. Kierowca powinien był jednak udzielić pierwszeństwa rowerzyście. Potwierdza to również naczelnik Wydziału Ruchu Drogowego.
Średzianin dostrzegł też, że droga łącząca ulice Harcerską i Brodowską jest niebezpieczna ze względu na słabe oświetlenie i brak chodnika.
– Na tą chwilę nie planujemy w budżecie gminy środków pieniężnych przeznaczonych na oświetlenie tej ulicy. Jednak jesteśmy poinformowani o takiej potrzebie i możliwe, że w drugiej połowie roku powstanie projekt obejmujący taką inwestycję – mówi naczelnik Wydziału Inwestycji i Zamówień, Michał Orłowski.

Mariusz

Z wykształcenia inżynier, z zamiłowania dziennikarz wierzący w ideę darmowego dostępu do informacji, wolnych mediów i wolnego oprogramowania. Pasjonat technologii, ekologii i motoryzacji, zwłaszcza tej włoskiej.

Jeżeli chcesz, żebym zajął się jakimś tematem pisz – redakcja@glospowiatusredzkiego.pl

Skomentuj

Upewnij się, że zostały wprowadzone wszystkie wymagane informacje oznaczone gwiazdką (*). Kod HTML jest niedozwolony.