Leśne ścieżki zapełnione są wywożonymi przez ludzi workami śmieci. Leśne ścieżki zapełnione są wywożonymi przez ludzi workami śmieci.

Las się wkurzył

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Zaśmiecone miasta to widok, do którego wszyscy już przywykli. Nie wszyscy jednak się na taki widok godzą. W położonym niespełna 20 km od Środy Błażejewku swój sprzeciw wyraził sam las.

Na facebookowym profilu „Zaniemyśl village” umieszczono zdjęcie kartki przyklejonej do drzewa. Nie byłoby to nic niezwykłego, gdyby nie fakt, że była to informacja skierowana przez las do ludzi. Przekaz z drzewa rosnącego w Błażejewku brzmiał: „Kolego śmieciarzu, nie wstyd tak śmiecić? Przecież to nie Twój las, chodzą tu też inni ludzie. Las Cię usilnie błaga o zaprzestanie tego procederu”. I nie był on bezzasadny – zdjęcia okolicy potwierdzają, że śmieci jest tam bardzo dużo.
Aby sprawdzić, jak wygląda to w naszym powiecie, udaliśmy się niedaleko miejscowości Bronisław. Niestety, już po przejściu 30 metrów w głąb lasu natrafiliśmy na pierwsze ślady człowieka. Bez problemu można było znaleźć tu całe worki śmieci. Może i w tym miejscu warto zastosować sposób z Błażejewka?

Sonia

Miłośniczka zwierząt i przyrody. Zajmuje się głównie działem gminnym i służbami mundurowymi. Chętnie zajmie się także wszelkimi zgłoszeniami od mieszkańców.

Jeżeli chcesz, żebym zajęła się jakimś tematem pisz – s.langner@glospowiatusredzkiego.pl

Skomentuj

Upewnij się, że zostały wprowadzone wszystkie wymagane informacje oznaczone gwiazdką (*). Kod HTML jest niedozwolony.

Żłobek Mini Odkrywcy