Wydrukuj tę stronę
Mieszkańcy skarżą się na "drifty" na parkingu przy ul. Westerplatte. Mieszkańcy skarżą się na "drifty" na parkingu przy ul. Westerplatte.

Drifty na parkingu w centrum

Oceń ten artykuł
(1 głos)

Jedna z czytelniczek zwróciła się do redakcji z prośbą o poruszenie tematu „driftów” na parkingu przy ul. Westerplatte.

„Mieszkam niedaleko szpitala średzkiego. Od kilku miesięcy mamy parking przy ulicy Westerplatte. Niestety nie wszyscy potrafią to docenić i uszanować. Odbywają się na nim niemal codziennie drifty i popisy kierowców” - pisała w swoim liście do redakcji średzianka.
Jej zdaniem takie „zabawy” zagrażają życiu i bezpieczeństwu mieszkańców. „Na parkingu stoją inne auta, w które może uderzyć driftujący samochód, a obok parkingu są przejścia dla pieszych, chodniki, gdzie chodzą ludzie. Niedaleko parkingu znajdują się również bloki mieszkalne, a hałas zakłóca spokój mieszkańców. Mamy czekać na wypadek, na tragedię? - pyta czytelniczka.
W tej sprawie zwróciliśmy się do średzkiej policji. Oficer prasowy Michał Szymurski poinformował, że wszystkie interwencje dotyczące powyższego miejsca obsługiwane są na bieżąco. Należy zgłaszać więc takie sytuacje do komendy, a z pewnością funkcjonariusze będą je kontrolować.

Sonia

Miłośniczka zwierząt i przyrody. Zajmuje się głównie działem gminnym i służbami mundurowymi. Chętnie zajmie się także wszelkimi zgłoszeniami od mieszkańców.

Jeżeli chcesz, żebym zajęła się jakimś tematem pisz – s.langner@glospowiatusredzkiego.pl