Powstaną mieszkania przy Małej Klasztornej

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

W budynku po dawnej Modenie powstaną mieszkania chronione i wspomagane. Powiat średzki otrzymał niedawno na ten cel prawie 1,8 mln zł dofinansowania.

Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie i powiat średzki o dofinansowanie projektu starały się w ramach konkursu ogłoszonego przez Urząd Marszałkowski Województwa Wielkopolskiego. Projekt otrzymał pozytywną ocenę, dzięki czemu przyznana została dotacja. Dzięki temu w budynku przy ul. Małej Klasztornej 3 zostaną przygotowane mieszkania chronione i wspomagane. Czym właściwie one są?
Mieszkania te skierowane są głównie dla seniorów i osób niepełnosprawnych. Pod okiem specjalistów będą oni przygotowywać się do prowadzenia samodzielnego życia. Projekt ma być skierowany do 72 osób, a czas jego realizacji wyznaczono do 30 września 2021 r. Wiadomo, że do zadania zaangażowana zostanie profesjonalna kadra, w skład której wejdą m.in. psycholog, pedagog, terapeuta czy prawnik.

Patryk

Pasjonat muzyki rockowej oraz grafiki komputerowej. Człowiek wielu pasji i zamiłowań. Nie znosi nudy, ciągle musi coś tworzyć.

Skomentuj

Upewnij się, że zostały wprowadzone wszystkie wymagane informacje oznaczone gwiazdką (*). Kod HTML jest niedozwolony.