Konflikt o wodę

Oceń ten artykuł
(1 głos)

Do redakcji GPŚ wpłynął list od czytelnika, który sugerował, że prezes ROD Odrodzenie utrudnia właścicielom prace na ich działkach, ponieważ wyłącza wodę w weekendy. Czy robi to celowo, czy ma jednak ku temu powody?

„Większość działkowców otrzymała od prezesa SMS-a informującego, że w związku z suszą przez cały weekend nie będzie wody. Owszem, jest to dla mnie zrozumiałem, ale nie każdy działkowiec mieszka w Środzie, niektórzy (tak jak ja z żoną) dojeżdżamy na działkę ok. 40 km i nie jesteśmy w stanie bywać tam poza weekendem. Dlaczego wody nie zamykają w tygodniu? Na ten weekend zaplanowałem prace związane z ogrodem, gdzie woda musi być na bieżąco” – pisze w liście jeden z działkowiczów ROD Odrodzenie.
Prezes Przemysław Jaśkowiak tłumaczy, że obecnie w naszym rejonie panuje susza, a jedynym źródłem wody do podlewania jest rzeka Moskawa, która prawie całkowicie wyschła.
– Sytuacje z ograniczeniami wody zdarzają się zawsze w suche dni. Nie zapominajmy, że w rzece żyją przeróżne stworzenia. Nie możemy wyssać wody do zera – wyjaśnia powody zamykania wody na działkach prezes ROD Odrodzenie. – Woda nie jest zamykana tylko w weekendy, ale także w tygodniu, jeśli wymaga tego sytuacja – dodaje.
Należy pamiętać, że przez ostatnie kilka miesięcy w naszym powiecie odnotowuje się najmniejszą ilość opadów od kilku lat. Pamiętajmy, aby w związku z tym korzystać z wody z rozwagą i z wyrozumiałością przyjmować decyzje o jej oszczędzaniu.

Sonia

Miłośniczka zwierząt i przyrody. Zajmuje się głównie działem gminnym i służbami mundurowymi. Chętnie zajmie się także wszelkimi zgłoszeniami od mieszkańców.

Jeżeli chcesz, żebym zajęła się jakimś tematem pisz – s.langner@glospowiatusredzkiego.pl

Skomentuj

Upewnij się, że zostały wprowadzone wszystkie wymagane informacje oznaczone gwiazdką (*). Kod HTML jest niedozwolony.

Via del Corsso - Październik/Listopad
Reklama GPŚ BOCZNA