Średzianki zostały nagrodzone pucharem i dyplomami. Średzianki zostały nagrodzone pucharem i dyplomami.

Amazonki idą za ciosem

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Przed dwoma tygodniami na poznańskiej Malcie odbyła się Ogólnopolska Spartakiada Amazonek. Ze złotymi medalami, zdobytymi w wyścigach smoczych łodzi, wróciły Maria Bielawska i Wiesława Strugarek. 23 czerwca Amazonki wzięły z kolei udział w zawodach w Lesznie.

Obie panie wraz z Barbarą Kowalską wybrały się w 23 czerwca do Środowiskowej Pływalni Edukacyjnej w Lesznie, gdzie odbyła się XIV Wielkopolska Spartakiada Pływacka Amazonek. Mottem tegorocznych zmagań, w których udział wzięło 9 drużyn, było hasło „Dopóki walczysz, jesteś zwycięzcą”.
Pływano na dystansie 25 metrów stylem klasycznym. W pierwszej dziesiątce zmagań znalazły się
Maria Bielawska i Wiesława Strugarek, zajmując odpowiednio 8. i 10. miejsce. Barbara Kowalska zajęła miejsce 14. W rywalizacji drużynowej średzianki zdobyły 2. miejsce.
Towarzystwo Średzkich Amazonek składa serdeczne podziękowania władzom miasta za możliwość bezpłatnego korzystania ze średzkiego basenu i władzom powiatu za zakupienie strojów sportowych.

Sonia

Miłośniczka zwierząt i przyrody. Zajmuje się głównie działem gminnym i służbami mundurowymi. Chętnie zajmie się także wszelkimi zgłoszeniami od mieszkańców.

Jeżeli chcesz, żebym zajęła się jakimś tematem pisz – s.langner@glospowiatusredzkiego.pl

Skomentuj

Upewnij się, że zostały wprowadzone wszystkie wymagane informacje oznaczone gwiazdką (*). Kod HTML jest niedozwolony.

S21 - Laweta