Tak wygląda finalny wygląd fontanny, która stanie na średzkim Starym Rynku. Tak wygląda finalny wygląd fontanny, która stanie na średzkim Starym Rynku.

Finał akcji z fontanną

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Było głosowanie, były komentarze, uwagi i propozycje. Ostatecznie wysłuchano wszystkich i powstał finalny projekt. Jak się Wam podoba?

Sprawa fontanny ciągnie się od początku zmiany wyglądu Starego Rynku. Już wtedy fontanna była w planach. Zaplanowano ją w narożniku od strony kolegiaty. Przygotowano pod nią nawet wszystkie potrzebne media, aby w przyszłości nie było trzeba zbytnio ingerować w wybudowaną infrastrukturę. Temat jednak ucichł aż do ostatniego Budżetu Obywatelskiego w którym to radna gminna Elżbieta Małgowska zaproponowała, aby fontanna powstała na rynku.
W ostatnich latach MPECWiK uruchamiał kurtynę wodną, która sprawiała i nadal sprawia dużo radości najmłodszym. Wielokrotnie słyszeliśmy jednak od mieszkańców, że wąż podłączony do hydrantu nie pasuje do wyglądu Starego Rynku. Jak widać, uznało tak wiele osób, bo podczas głosowania w Budżecie Obywatelskim pomysł uzyskał tyle głosów, że zapewnił sobie realizację. Projekt ma zostać zrealizowany jeszcze w tym roku.
Trzeba zaznaczyć, że sprawa fontanny została przeprowadzona bardzo demokratycznie. I to chyba najbardziej ze wszystkich średzkich inwestycji. Najpierw mieszkańcy głosowali, czy ma ona w ogóle powstać, a ostatnio za pośrednictwem SMS-ów decydowali, która wersja projektu ma zostać zrealizowana. Co więcej, urzędnicy zebrali też uwagi co do zwycięskiego projektu i zaprezentowali finalny wygląd fontanny. Czy dzięki temu można napisać, że fontanna będzie się podobała większości mieszkańców?

Sonia

Miłośniczka zwierząt i przyrody. Zajmuje się głównie działem gminnym i służbami mundurowymi. Chętnie zajmie się także wszelkimi zgłoszeniami od mieszkańców.

Jeżeli chcesz, żebym zajęła się jakimś tematem pisz – s.langner@glospowiatusredzkiego.pl

Skomentuj

Upewnij się, że zostały wprowadzone wszystkie wymagane informacje oznaczone gwiazdką (*). Kod HTML jest niedozwolony.