Średzianie w Marszu dla Życia i Rodziny. Średzianie w Marszu dla Życia i Rodziny.

Średzianie dla Życia

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Już nie po raz pierwszy ulicami Środy przeszedł Marsz dla Życia. Tegoroczne marsze odbywają się pod hasłem „Polska rodziną silna”. W Środzie akcja miała miejsce w minioną niedzielę 3 czerwca.

Wydarzenie rozpoczęło się w kościele pw. Najświętszego Serca Jezusa od mszy w intencji życia i rodziny. Nabożeństwo prowadził biskup Damian Bryl. Zdawałby się, że ulewa na godzinę przed mszą i marszem to już tradycja. Nie zniechęciło to jednak uczestników marszu. Później słońce przychylnie grzało i korowód złożony z księży, dzieci, rodziców oraz szczudlarzy wraz z orkiestrą dętą udał się do parku Łazienki, gdzie odbył się koncert zespołu „Małe TGD”.
Marsze dla Życia i Rodziny organizowane są po to, by dawać publiczne świadectwo o podstawowej wartości ludzkiego życia od poczęcia oraz rodziny opartej na małżeństwie kobiety i mężczyzny i otwartej na przyjęcie i wychowanie dzieci. Pierwszy Marsz dla Życia i Rodziny odbył się w 2006 r. w Warszawie.

Małgorzata

Z wykształcenia Specjalista ds. sprzedaży, z zamiłowania dziennikarz i fotoreporter. Interesuję się medycyną i kulturą w życiu codziennym, ale nade wszystko cenię sobie kreatywność, szczerość i życie rodzinne.

Jeżeli chcesz, żebym zajęła się jakimś tematem pisz – m.frackowiak@glospowiatusredzkiego.pl

Skomentuj

Upewnij się, że zostały wprowadzone wszystkie wymagane informacje oznaczone gwiazdką (*). Kod HTML jest niedozwolony.