Średzianin Sławomir Bednarek wraz z przybyłymi na rynek tuż przed piątkowym startem. Średzianin Sławomir Bednarek wraz z przybyłymi na rynek tuż przed piątkowym startem.

Wyjechał składakiem w Polskę

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

W piątek rano, kilka minut po godz. 8:00, średzianin Sławomir Bednarek wyruszył swoim składakiem marki Wigry 2 w podróż wspierającą ideę budowy Hospicjum im. Piotra Króla. Nim wróci do Środy, do końca miesiąca chce przebyć dystans 1,3 tys. km.

Pierwsze przystanki, jakie zdążył zaliczyć średzianin, to Gniezno, Bydgoszcz, Świecie i Chełmno, gdzie przebywał w momencie zamknięcia najnowszego wydania GPŚ. Sławomir Bednarek kieruje się nad morze, a konkretnie do Krynicy Morskiej, skąd wybrzeżem przejedzie aż do Świnoujścia, a stamtąd z powrotem do Środy. Trasa ma pochłonąć dystans 1,3 tys. km i zakończyć się 30 czerwca tam, gdzie się zaczęła, czyli na średzkim Starym Rynku.

Akcja ma promować ideę budowy Hospicjum im. Piotra Króla. Pierwsze efekty już są – kilka dni przed startem średzianin gościł m.in. w TVP Poznań. Ponadto jedna z miejscowych firm transportowo-spedycyjnych zadeklarowała przekazanie na rzecz budowy hospicjum 1 zł za każdy przejechany przez niego kilometr.

Sonia

Miłośniczka zwierząt i przyrody. Zajmuje się głównie działem gminnym i służbami mundurowymi. Chętnie zajmie się także wszelkimi zgłoszeniami od mieszkańców.

Jeżeli chcesz, żebym zajęła się jakimś tematem pisz – s.langner@glospowiatusredzkiego.pl

Skomentuj

Upewnij się, że zostały wprowadzone wszystkie wymagane informacje oznaczone gwiazdką (*). Kod HTML jest niedozwolony.