Procesja Bożego Ciała [ZDJĘCIA]

Oceń ten artykuł
(1 głos)

W czwartek 31 maja Kościół katolicki obchodził uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa, czyli Boże Ciało. Trwa oktawa Bożego Ciała, która zakończy się w najbliższy czwartek.

Procesja wyruszyła z kościoła pw. św. Józefa Oblubieńca i przeszła ulicami Sportową, 20 Października i 17 Września aż na Stary Rynek, gdzie odbyła się msza. Proboszczowie średzkich parafii odprawili ją w intencji parafian. Kazanie wygłosił ks. diakon Jarosław Wiśniewski, który mówił o Chrystusie we współczesnym świecie i o naszej przynależności do Niego.
Zakończenie oktawy Bożego Ciała nastąpi w najbliższy czwartek 7 czerwca. Zaznaczy je msza św. o godzinie 18:30. Po niej procesja kończąca oktawę wyruszy z kolegiaty ulicami do czterech ołtarzy na placu Armii Poznań. Następnie w kolegiacie nastąpi poświęcenie wianków i ziół.
Natomiast w piątek 8 czerwca wszystkie parafie pw. Najświętszego Serca Jezusa obchodzą swoje święto. Suma odpustowa w średzkim NSJ rozpocznie się o 18:00, a zakończy procesją.

Galeria

Małgorzata

Z wykształcenia Specjalista ds. sprzedaży, z zamiłowania dziennikarz i fotoreporter. Interesuję się medycyną i kulturą w życiu codziennym, ale nade wszystko cenię sobie kreatywność, szczerość i życie rodzinne.

Jeżeli chcesz, żebym zajęła się jakimś tematem pisz – m.frackowiak@glospowiatusredzkiego.pl

Skomentuj

Upewnij się, że zostały wprowadzone wszystkie wymagane informacje oznaczone gwiazdką (*). Kod HTML jest niedozwolony.

Szkoła Podstawowa Specjalna