W dawnym Hotelu Szablewskim powstanie ośrodek adaptacyjny dla repatriantów. W dawnym Hotelu Szablewskim powstanie ośrodek adaptacyjny dla repatriantów. screen www.google.pl/maps

To już pewne! Będzie ośrodek

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Stowarzyszenie Edu XXI złożyło wniosek o prowadzenie ośrodka adaptacyjnego dla repatriantów w naszym mieście. Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji, które było organizatorem konkursu, ogłosiło zwycięzcę.

Zadecydowano, że ośrodek dla repatriantów powstanie w Środzie. Będzie on drugim w Polsce po ośrodku w Pułtusku (województwo mazowieckie). Swoją działalność rozpocznie od 4 czerwca br., a pierwszy turnus będzie trwał do 4 grudnia br., czyli 6 miesięcy. Ośrodek będzie mieścił się w byłym Hotelu Szablewski, który został zakupiony przez spółkę Szpital Średzki i musi zapewnić miejsce dla minimum 120 osób. Kierownikiem ośrodka będzie Joanna Marusik, a koordynatorem Jerzy Kwintkiewicz.
Polacy przybyli głównie z Kazachstanu muszą mieć zapewnione noclegi, wyżywienie, certyfikowaną naukę języka polskiego oraz certyfikowane kursy zawodowe. Dzieci, od momentu przyjazdu, muszą rozpocząć obowiązek szkolny.
Z dotychczasowych informacji otrzymanych z MSWiA wynika, że do Środy w pierwszym tygodniu czerwca przyjedzie 79 osób.

Sonia

Miłośniczka zwierząt i przyrody. Zajmuje się głównie działem gminnym i służbami mundurowymi. Chętnie zajmie się także wszelkimi zgłoszeniami od mieszkańców.

Jeżeli chcesz, żebym zajęła się jakimś tematem pisz – s.langner@glospowiatusredzkiego.pl

Skomentuj

Upewnij się, że zostały wprowadzone wszystkie wymagane informacje oznaczone gwiazdką (*). Kod HTML jest niedozwolony.