Sławomir Bednarek podczas jednej ze swoich rowerowych wypraw. Sławomir Bednarek podczas jednej ze swoich rowerowych wypraw.

Dla Hospicjum składakiem przez Polskę

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Przejechać przez Polskę 1,3 tys. km przy użyciu 42-letniego roweru marki Wigry 2 – taki cel ma średzianin Sławomir Bednarek, który w ten sposób chce wesprzeć ideę budowy w naszym mieście Hospicjum im. Piotra Króla. Pomysłem zainteresowały się już ogólnopolskie media.

– Pomysł ten chciałem zrealizować już przed rokiem, ale z powodów osobistych musiałem z niego zrezygnować – mówi Sławomir Bednarek. Jednak co się odwlecze, to nie uciecze, bo plan podjęty zostanie za 2 tygodnie. 1 czerwca o godz. 8:00 średzianin wyruszy ze Starego Rynku w trasę, która wieść ma przez Grudziądz, Malbork, aż do wschodniej granicy, następnie wzdłuż wybrzeża do Świnoujścia i z powrotem. Swoją nietuzinkową misję promocji budowy Hospicjum im. Piotra Króla chce zrealizować w miesiąc. Na Starym Rynku, już po przebyciu 1,3 tys. km, planuje zameldować się ostatniego dnia czerwca. Co najbardziej interesujące, przemierzy Polskę składakiem Wigry 2, powstałym w roku 1976.

– Kupiłem go dwa i pół roku temu specjalnie z myślą o tej wyprawie – opowiada. Rower posiada małą przyczepkę, mieszczącą bagaż o ciężarze 30 kg. Co w niej umieści średzianin na miesięczną wyprawę? – Rzeczy osobiste, ulotki hospicjum i miasta, no i oczywiście namiot – wylicza. Ponadto na przyczepce znajdą się reklamy hospicjum oraz logo Środy.

Rowerowe podróże to pasja mieszkańca Środy. Podczas niedawnej spontanicznej wyprawy do Wolsztyna przebył w 2 dni dystans 226 km.

Swoim pomysłem średzianin stara się zainteresować jak największą grupę osób, w tym potencjalnych sponsorów. Na Facebooku powstało już poświęcone jego wyprawie wydarzenie „Wyprawa Wigry 2 – Wspieramy budowę Hospicjum im. Piotra Króla”. To właśnie poprzez Facebooka osoby chcące wesprzeć akcję mogą nawiązać kontakt z jej pomysłodawcą. S. Bednarek stara się ponadto zainteresować wyprawą regionalne i ogólnopolskie media. Efekty już są. Swoją obecność 1 czerwca na Starym Rynku w Środzie, gdzie rozpocznie się rowerowy myting, zadeklarowała telewizja Polsat.

Szymon

Dziennikarz z wykształcenia i z zawodu. W GPŚ odpowiada przede wszystkim za sport, ale udziela się także w innych działach. W polu jego zainteresowań znajdują się również muzyka, literatura i historia. 

Jeżeli chcesz, żebym zajął się jakimś tematem pisz – s.hamela@glospowiatusredzkiego.pl

Skomentuj

Upewnij się, że zostały wprowadzone wszystkie wymagane informacje oznaczone gwiazdką (*). Kod HTML jest niedozwolony.