„Przystanek” na Średzkich Bagnach nie zachęca do odpoczynku. „Przystanek” na Średzkich Bagnach nie zachęca do odpoczynku.

Zadbajmy o bagna

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Kilka tygodni temu pisaliśmy o zaśmieconym i zdewastowanym miejscu na terenie Obszaru Chronionego Krajobrazu „Bagna Średzkie”. Teraz pojawił się pomysł, by odbudować to miejsce.

Piotr Mieloch i radny miejski Paweł Wullert złożyli 17 maja pismo do burmistrza Wojciecha Ziętkowskiego. Zaproponowali rewitalizację małej infrastruktury na terenie Bagien Średzkich. Wnioskują o naprawę urządzeń małej architektury, służącej celom informacyjnym.

– Obecny ich stan sprawia, że od dłuższego czasu nie spełniają już swojej funkcji i z pewnością nie są dobrą wizytówką tego miejsca: zepsuta „ławka”, popisane sprayem tablice edukacyjne i wyblaknięta tablica informacyjna. Naprawie i modernizacji powinny podlegać oznaczenia opisujące obszar chronionego krajobrazu przy ul. Łąkowej i Kórnickiej – tłumaczą średzianie, którzy złożyli wniosek.
Czy burmistrz przychyli się do pomysłu? O dalszych decyzjach i postanowieniach będziemy informować w kolejnych wydaniach GPŚ.

Sonia

Miłośniczka zwierząt i przyrody. Zajmuje się głównie działem gminnym i służbami mundurowymi. Chętnie zajmie się także wszelkimi zgłoszeniami od mieszkańców.

Jeżeli chcesz, żebym zajęła się jakimś tematem pisz – s.langner@glospowiatusredzkiego.pl

Skomentuj

Upewnij się, że zostały wprowadzone wszystkie wymagane informacje oznaczone gwiazdką (*). Kod HTML jest niedozwolony.