Która z propozycji fontann powinna znaleźć się na Starym Rynku w Środzie Wielkopolskiej? Która z propozycji fontann powinna znaleźć się na Starym Rynku w Środzie Wielkopolskiej?

Schłodzisz się na rynku. Wybierz fontannę

Oceń ten artykuł
(15 głosów)

Urząd Miasta pracuje nad realizacją projektu, który wygrał w ramach Budżetu Obywatelskiego, czyli nad fontanną mającą powstać na średzkim rynku. Prezentujemy projekty, które są rozpatrywane przez gminę i pytamy Was, która z nich powinna stanąć na rynku?

Pomysł wybudowania fontanny narodził się już przed kilkoma laty, kiedy tworzono nową płytę rynku. Już wtedy dociągnięto prąd i wodę do części rynku leżącej od strony ulicy Kolegiackiej. Temat powrócił w ubiegłym roku w Budżecie Obywatelskim. Wniosek o wybudowanie fontann wraz z oświetleniem i muzyką złożyła Elżbieta Małgowska. Projekt otrzymał ponad 250 głosów zapewniając sobie tym samym realizację.

Początkowo do Urzędu Miasta projektant przesłał 10 projektów, jednak do dalszej konsultacji wybrano 6 z nich. Zanim rozpoczną się pierwsze prace, urząd przedstawia projekty mieszkańcom i prosi ich o zdanie w tej sprawie. Jak podkreślają urzędnicy, pomysł jest mieszkańców, dlatego powinni móc wypowiedzieć się w temacie wyglądu fontanny.

Do końca maja planowane są rozmowy z konserwatorem zabytków, a także ostateczny wybór projektu, który zostanie przekazany do realizacji. Jak szacują urzędnicy, pierwsze prace mogą rozpocząć się pod koniec sierpnia lub na początku września. Wszystko po to, aby fontanna na średzkim rynku stanęła jeszcze przed końcem bieżącego roku.

Aby zagłosować na projekt fontanny, który Waszym zdaniem jest najlepszy, należy wysłać SMS pod numer 71480 z treścią znajdującą się pod wybranym zdjęciem. 

test 

Wyślij SMS o treści TYP.GPS.1 na numer 71480 (koszt SMS to 1,23 z VAT)

 

Wyślij SMS o treści TYP.GPS.2 na numer 71480 (koszt SMS to 1,23 z VAT)

 

Wyślij SMS o treści TYP.GPS.3 na numer 71480 (koszt SMS to 1,23 z VAT)

 

Wyślij SMS o treści TYP.GPS.4 na numer 71480 (koszt SMS to 1,23 z VAT)

 

Wyślij SMS o treści TYP.GPS.5 na numer 71480 (koszt SMS to 1,23 z VAT)

 

Wyślij SMS o treści TYP.GPS.6 na numer 71480 (koszt SMS to 1,23 z VAT)

Mariusz

Z wykształcenia inżynier, z zamiłowania dziennikarz wierzący w ideę darmowego dostępu do informacji, wolnych mediów i wolnego oprogramowania. Pasjonat technologii, ekologii i motoryzacji, zwłaszcza tej włoskiej.

Jeżeli chcesz, żebym zajął się jakimś tematem pisz – redakcja@glospowiatusredzkiego.pl

3 komentarzy

 • Link do komentarza Zbychu Zbychu 22 maj 2018

  @Marcin Kiciński
  Fontanna to Budżet Obywatelski, a czujki dymu to polityczny projekt i zdaje się, że samowolna zbiórka podpisów...
  Dość znaczna różnica, prawda?

  PS
  Jakby pozwolili na takie coś to teraz przed wyborami radni rozdawaliby mieszkańcom opony do samochodów, żeby zwiększyć ich "bezpieczeństwo"...

  Raportuj
 • Link do komentarza Marcin Kiciński Marcin Kiciński 21 maj 2018

  Jak zagłosowało na fontannę 250 osób, to podejmuje się działania. Jak na czujniki czadu zgłosiło swoje potrzeby znacznie więcej osób, to sprawa została porzucona. Tak na marginesie to czy rzeczywiście innych potrzeb w Środzie nie ma?

  Raportuj
 • Link do komentarza Komentator Komentator 21 maj 2018

  Dlaczego nie postawić na coś nowoczesnego? Czy kolejna fontanna musi być standardowo zrobiona symetryczna i okrągła?

  Raportuj

Skomentuj

Upewnij się, że zostały wprowadzone wszystkie wymagane informacje oznaczone gwiazdką (*). Kod HTML jest niedozwolony.