Pomagać można na różny sposób, na przykład jeżdżąc rowerem, w tym przypadku „składakiem”. Pomagać można na różny sposób, na przykład jeżdżąc rowerem, w tym przypadku „składakiem”.

Dla hospicjum składakiem przez Polskę

Oceń ten artykuł
(1 głos)

Przejechać przez Polskę 1,3 tys. km przy użyciu 42-letniego roweru marki Wigry 2 – taki cel ma średzianin Sławomir Bednarek, który w ten sposób chce wesprzeć ideę budowy w naszym mieście Hospicjum im. Piotra Króla. Pomysłem zainteresowały się już ogólnopolskie media.

– Pomysł ten chciałem zrealizować już przed rokiem, ale z powodów osobistych musiałem z niego zrezygnować – mówi Sławomir Bednarek. Jednak co się odwlecze, to nie uciecze, bo plan podjęty zostanie za 2 tygodnie. 1 czerwca o godz. 8:00 średzianin wyruszy ze Starego Rynku w trasę, która wieść ma przez Grudziądz, Malbork, aż do wschodniej granicy, następnie wzdłuż wybrzeża do Świnoujścia i z powrotem. Swoją nietuzinkową misję promocji budowy Hospicjum im. Piotra Króla chce zrealizować w miesiąc. Na Starym Rynku, już po przebyciu 1,3 tys. km, planuje zameldować się ostatniego dnia czerwca. Co najbardziej interesujące, przemierzy Polskę składakiem Wigry 2, powstałym w roku 1976.
– Kupiłem go dwa i pół roku temu specjalnie z myślą o tej wyprawie – opowiada. Rower posiada małą przyczepkę, mieszczącą bagaż o ciężarze 30 kg. Co w niej umieści średzianin na miesięczną wyprawę? – Rzeczy osobiste, ulotki hospicjum i miasta, no i oczywiście namiot – wylicza. Ponadto na przyczepce znajdą się reklamy hospicjum oraz logo Środy.

Rowerowe podróże to pasja mieszkańca Środy. Podczas niedawnej spontanicznej wyprawy do Wolsztyna przebył w 2 dni dystans 226 km.

Swoim pomysłem średzianin stara się zainteresować jak największą grupę osób, w tym potencjalnych sponsorów. Na Facebooku powstało już poświęcone jego wyprawie wydarzenie „Wyprawa Wigry 2 – Wspieramy budowę Hospicjum im. Piotra Króla”. To właśnie poprzez Facebooka osoby chcące wesprzeć akcję mogą nawiązać kontakt z jej pomysłodawcą. S. Bednarek stara się ponadto zainteresować wyprawą regionalne i ogólnopolskie media. Efekty już są. Swoją obecność 1 czerwca na Starym Rynku w Środzie, gdzie rozpocznie się rowerowy myting, zadeklarowała telewizja Polsat.

Sonia

Miłośniczka zwierząt i przyrody. Zajmuje się głównie działem gminnym i służbami mundurowymi. Chętnie zajmie się także wszelkimi zgłoszeniami od mieszkańców.

Jeżeli chcesz, żebym zajęła się jakimś tematem pisz – s.langner@glospowiatusredzkiego.pl

Skomentuj

Upewnij się, że zostały wprowadzone wszystkie wymagane informacje oznaczone gwiazdką (*). Kod HTML jest niedozwolony.